39-letni Franck Ribéry chce grać dalej! „Lubię przebywać w otoczeniu zawodników”

39-letni Franck Ribéry chce grać dalej! „Lubię przebywać w otoczeniu zawodników” fot. Salernitana
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: DAZN

Nie tak dawno Franck Ribéry obchodził swoje 39. urodziny. Piłkarz Salernitany obwieścił, że nadal czuje się na siłach, aby kontynuować karierę w najwyższej klasie rozgrywek we Włoszech.

Aby jednak tak się stało, drużyna francuskiego skrzydłowego musi najpierw wywalczyć utrzymanie w Serie A. Na jedną kolejkę przed końcem zmagań Salernitana ma dwa punkty przewagi nad znajdującym się w strefie spadkowej Cagliari.

„Bordowi” rozegrają swój ostatni mecz u siebie z Udinese. Przy ewentualnym remisie beniaminka i zwycięstwie Cagliari, obie drużyny zrównają się liczbą oczek.

Niemniej w takiej sytuacji spadku unikną „Czerwono-Niebiescy”, gdyż mają remisowy bilans spotkań bezpośrednich, a stosunek bramek zdobytych do straconych jest mniej korzystny dla ekipy Ribéry'ego. Dlatego też bez oglądania się na rywala Salernitana potrzebuje trzech oczek.

– Nie myślę o emeryturze, ponieważ wciąż chcę grać. Co będzie w następnym roku? To dopiero się okaże – wyjawił zdobywca Ligi Mistrzów z 2013 roku w rozmowie dla DAZN.

– Jeśli nadal jestem w stanie coś dać od siebie, chcę to robić. Lubię być blisko zawodników. To uczucie mi towarzyszy od ostatnich pięciu czy sześciu lat – dodał.

Włoski klub może porozumieć się z doświadczonym piłkarzem w sprawie przedłużenia współpracy po aktywowaniu zawartej w kontrakcie klauzuli. Sam Ribéry podkreślił w jednym ze wcześniejszych wywiadów, że czuje się świetnie w obecnym miejscu.

Trzy asysty w 22 spotkaniach ligowych to dotychczasowy dorobek piłkarza w barwach Salernitany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Aston Villa z komunikatem w sprawie kibiców Legii Warszawa [OFICJALNIE] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa walczyła dzielnie, ale wraca na taczy. Cudowny gol Ernesta Muçiego na osłodę [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] Legia Warszawa zbije na nim fortunę. Cudowne trafienie Ernesta Muçiego i remis [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] „Brzydkie i brutalne sceny” przed meczem Legii Warszawa z Aston Villą [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Super zmiennik John Yeboah i Raków Częstochowa z historycznym zwycięstwem w Lidze Europy [WIDEO] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE] Legia Warszawa z komunikatem tuż przed meczem z Aston Villą [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy