45 milionów euro?! Bayern Monachium zbliża się do długo wyczekiwanego transferu

2024-06-09 14:20:09; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
45 milionów euro?! Bayern Monachium zbliża się do długo wyczekiwanego transferu Fot. Richard Callis / SPP/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Kerry Hau | Florian Plettenberg

Bayern Monachium zbliża się do pierwszego letniego transferu. Jak informują Kerry Hau oraz Florian Plettenberg, na dniach można spodziewać się porozumienia w sprawie pozyskania João Palhinhi. Portugalczyk był o krok od Bawarii już rok temu i wydaje się, że wkrótce Niemcy dopną swego.

Choć w Bayernie Monachium zmienił się trener, to priorytety pozostały te same. Jeszcze za kadencji Thomasa Tuchela w Bawarii celowano w pozyskanie nowego defensywnego pomocnika, a wielkim faworytem do zasilenia drużyny z Bawarii był przecież João Palhinha.

Portugalczyk ostatniego dnia letniego okna pojawił się przecież w Bawarii i do samego końca trwała walka, by dopiąć przeprowadzkę z Premier League. Niemcy jednak nie zdążyli i 28-latek musiał spędzić ostatni sezon w barwach Fulham.

Vincent Kompany nie ma jednak żadnych złudzeń, że drużynie nadal potrzebny jest zawodnik do środka pola i temat wznowiono. Niektóre media poszły nawet o krok dalej, sugerując, że sprawa jest już praktycznie zamknięta. Nastroje tonują jednak Keery Hau oraz Florian Plettenberg.

Ich zdaniem nadal nie ma porozumienia między Bayernem Monachium a Fulham, jednak oczkuje się, że to wkrótce będzie osiągnięte. Oba podmioty prowadzą bowiem bardzo konkretne negocjacje, by dopiąć swego. Nieoficjalnie mówi się, że przedstawiciel Premier League może w tym przypadku liczyć na zarobek rzędu 40-45 milionów euro.

Idealne rozwiązanie to dla piłkarza ustalenie przyszłości jeszcze przed startem EURO 2024. Tym bardziej że on ma już z trzecią siłą poprzedniego sezonu Bundesligi wypracowane porozumienie. Na jego mocy podpisze nawet pięcioletni kontrakt. Piłeczka leży zatem po stronie klubów.

João Palhinha występuje na Craven Cottage od lipca 2022 roku. Wtedy przeniósł się na Wyspy Brytyjskie ze Sportingu za 22 miliony euro. Poprzednie rozgrywki w jego wykonaniu to 39 meczów, cztery gole i jedna asysta.