50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium

2024-05-28 09:36:49; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Fot. Joachim Bywaletz/Xinhua/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Bild

Xabi Alonso szuka wzmocnień do Bayeru Leverkusen, a na celownik trafił Brajan Gruda z FSV Mainz. O 19-latka walczy też Bayern Monachium, dlatego przyszłość tego piłkarza nie jest klarowna - donosi „Bild”.

Xabi Alonso i jego Bayer Leverkusen mają za sobą historyczny sezon. Podopieczni Hiszpana sięgnęli w nim po podwójną koronę i nie ma wątpliwości, że to dopiero początek drogi. Szrama na wizerunku to natomiast przegrany finał Ligi Europy.

„Aptekarze” w następnych rozgrywkach zrobią wszystko, by pokazać się na Starym Kontynencie z dużo lepszej strony. Okazja będzie ku temu w Lidze Mistrzów. Wcześniej jednak należy się wzmocnień.

Po fantastycznym sezonie giganci mają chrapkę na piłkarzy z Leverkusen i na razie nie wiadomo jeszcze, kto zmieni barwy. Tak czy inaczej, Xabi Alonso ma swoje konkretne wymagania, a jednym z nich jest nowy skrzydłowy. Tu zdaniem „Bilda” na radar trafił Brajan Gruda z FSV Mainz.

19-latek to ogromny talent, który w minionym sezonie imponował na boiskach Bundesligi nieprzeciętnymi umiejętnościami. Pokazał się dobrze do tego stopnia, że Julian Nagelsmann obserwuje go pod kątem powołania do drużyny narodowej. Swoją szansę powinien otrzymać po EURO 2024.

Wydaje się zatem, że skrzydłowy to dla Bayeru Leverkusen rozsądne rozwiązanie, ale sprawa jest skomplikowana. W grze o usługi Grudy jest również Bayern Monachium, który będzie chciał powetować sobie gorszy sezon.

Jeśli ktoś zechce pozyskać młokosa, to musi się wykosztować. Mainz oczekuje bowiem za swojego asa 50 milionów euro.

Brajan Gruda rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 29 spotkań, a w nich strzelił cztery bramki oraz dorzucił do tego trzy asysty. Kontrakt ma ważny do 30 czerwca 2026 roku.