52 miliony euro, 42, 36... Tyle FC Barcelona musi jeszcze zapłacić innym klubom za piłkarzy

52 miliony euro, 42, 36... Tyle FC Barcelona musi jeszcze zapłacić innym klubom za piłkarzy fot. FC Barcelona
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Relevo I Catalunya Ràdio

FC Barcelona ma do uiszczenia kilka opłat za transfery piłkarzy - wynika z raportu finansowego. Szczegóły przedstawiły Catalunya Ràdio oraz Relevo.

Wiele operacji transferowych przeprowadza się obecnie przy pomocy rat. Kluby często nie płacą całości przy transferze, a płatność za transakcje rozkładana jest na wiele lat. Jak to wygląda na przykładzie Barcelony?

Zgodnie z doniesieniami hiszpańskich mediów Barcelona najwięcej ma obecnie do zapłaty za Ferrana Torresa, który trafił do niej w styczniu z Manchesteru City. W grę wchodzą 52 miliony euro. Oznacza to, że do tej pory Katalończycy zapłacili za zawodnika raptem trzy miliony.

42 miliony euro Barcelona musi zapłacić Ajaksowi. Znaczna część tej kwoty, bo 32 miliony euro, należy się amsterdamczykom za transfer Frenkie'ego de Jonga, który miał miejsce w 2019 roku. Pozostałe 10 milionów to należność za przeprowadzkę do Katalonii Sergiño Desta.

Kolejny na liście jest Juventus, któremu Barcelona jest winna 36 milionów euro za Miralema Pjanicia.

Philippe Coutinho i Arthur Melo trafili do Barcelony w 2018 roku. Za tego pierwszego Barcelona musi zapłacić Liverpoolowi 14 milionów euro, a za drugiego Grêmio Porto Alegre - 7,5 miliona euro.

Z drugiej strony Barcelona czeka na 10 milionów euro za Coutinho od Aston Villi, a także na kilka milionów za Francisco Trincão od Wolverhampton Wanderers.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Górnik Zabrze: Lukas Podolski odejdzie? „Ma oferty z tych miejsc” Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Liverpool z najdroższym transferem obrońcy w historii futbolu? „The Reds” liderem wyścigu Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Legia Warszawa: Dominik Hładun przyznaje. „To mnie najbardziej zaskoczyło” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Poruszające wyznanie Alphonso Daviesa. „Jestem bardzo popularnym przegrywem” Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Transfery - Relacja na żywo [27/03/2023] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Polska - Albania. Gdzie oglądać mecz eliminacji EURO 2024? [TRANSMISJA TV | ONLINE] Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy Reprezentacja Polski gra z Albanią, Fernando Santos musi wprowadzić zmiany. Przewidywane składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy