7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun

2024-05-21 10:40:30; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
7 bramek, 10 asyst! Ociera się o reprezentację Polski, chce go Marek Papszun Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Raków Częstochowa rozgląda się za wzmocnieniami pod kątem przyszłego sezonu. Ustępujący mistrz Polski pytał ostatnio o Kacpra Chodynę - donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Defensor znajduje się w orbicie zainteresowań selekcjonera reprezentacji Polski.

Marek Papszun po rocznej przerwie wraca do Rakowa Częstochowa. Działacze ustępującego mistrza kraju potwierdzili to we wtorkowy poranek. Cel, jaki stawia się przed nim jest jasny - powrót na tron w Ekstraklasie.

Do tego celu 49-latek powinien mieć odpowiednie narzędzia, bo ostatnie doniesienia sugerują, że szkoleniowiec otrzyma blisko osiem milionów euro na potencjalne wzmocnienia. Pojawiają się już pierwsze nazwiska, łączone z klubem.

Wcześniej informowano o chęci pozyskania Aleksandra Bobka z ŁKS-u Łódź, ale poza nim pod uwagę jest brany również Kacper Chodyna, występujący na co dzień w Zagłębiu Lubin - twierdzi Tomasz Włodarczyk.

Zdaniem dziennikarza, Raków pytał o tego piłkarza, ale sprawa nie należy do najłatwiejszych. Po pierwsze „Miedziowi” mogą postawić zaporową cenę, a po drugie gracz skłania się raczej ku zagranicznej przeprowadzce.

Nie zmienia to faktu, że na mocy ostatnich plotek można wysnuć, że pod Jasną Górą chcą nieco zmienić politykę transferową i śmielej postawić na Polaków. Chodyna to bowiem piłkarz, ocierający się w ostatnim czasie o reprezentację Polski, na co uwagę zwrócił też Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

- Teraz też pytają o zawodników, których można później sprzedawać. Wydaje mi się jednak, że Chodyna raczej wyjedzie za granicę, niżeli trafi do Rakowa. Ma rok kontraktu z Zagłębiem Lubin. Dochodzą sygnały, że ociera się o reprezentację Polski. Może dostać powołanie na czerwcowe mecze w kontekście prawej obrony - stwierdził.

24-latek rozgrywa znakomity sezon. Rozegrał w nim łącznie 33 spotkania, a w nich strzelił siedem bramek oraz dorzucił do tego dziesięć asyst.