70 milionów funtów za Leroya Sané

70 milionów funtów za Leroya Sané fot.
Paweł Machitko
Źródło: The Guardian | Suddeutsche Zeitung

Jak informuje „The Guardian”, rozpoczyna się testowanie cierpliwości Manchesteru City. Bayern Monachium przygotowuje ofertę za Leroya Sané z kwotą 70 milionów funtów, czyli niespełna 80 milionów euro.

Menedżer City Pep Guardiola nie może zapewnić reprezentantowi Niemiec wystarczająco dużo czasu na boisku, więc ten rozważa przeprowadzkę do ojczyzny. Bayern tymczasem nie próżnuję.

Poprzez Roberta Lewandowskiego i prezesa Ulego Hoenessa zapewnił o zainteresowaniu zawodnikiem.

Najpierw Lewandowski powiedział: - To świetny zawodnik z wielką jakością i potencjałem. Wiele razy widziałem, jak bardzo dobry jest. To piłkarz, który błyskawicznie może wprowadzić nas na wyższy poziom, poprawić zespół.

Hoeness potem potwierdził zainteresowanie w „Süddeutsche Zeitung”. - Interesujemy się pozyskaniem tego zawodnika - przyznał.

Jak informują niemieckie media, Bayern jest skłonny wydać, imponującą jak na ten klub, kwotę 70-100 milionów euro. Zbiega się to z najnowszymi doniesieniami z wcześniej wspomnianego „The Guardiana”, który z kolei twierdzi, że pierwsza oferta zaraz wyląduje na stole działaczy z Etihad.

23-letni Sané w zakończonym sezonie strzelił 16 bramek i zaliczył 18 asyst w 47 meczach. Do City dołączył latem 2016 roku z Schalke za około 50 milionów euro.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy