75-latek najstarszym profesjonalnym piłkarzem świata. Strzelił bramkę w debiucie! [WIDEO]

75-latek najstarszym profesjonalnym piłkarzem świata. Strzelił bramkę w debiucie! [WIDEO]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info | The Guardian | BBC

Eez Eldin Bahder został najstarszym profesjonalnym piłkarzem świata, a w debiucie strzelił bramkę. Na wpis do Księgi Rekordów Guinnessa musi jednak poczekać.

75-letni Egipcjanin, ojciec czwórki dzieci, dziadek sześciorga wnucząt, postanowił zrealizować marzenie o zostaniu profesjonalnym piłkarzem. Próbował dołączyć do kilku klubów, aż pozytywnie na jego wniosek zareagował trzecioligowy October 6.

Wszystko po to, by zapisać się w Księdze Rekordów Guinnessa. Do tego jednak potrzebne są dwa pełne występy ligowe. Na razie weteran rozegrał pierwszy mecz - i od razu wpisał się na listę strzelców! Zawodnik strzelił bramkę z rzutu karnego w ostatnich minutach meczu, wyrównując stan rywalizacji z Geniusem na 1-1.

Jak podkreślają media, Bahder przygotowuje się do wyczynu nie tylko podczas treningów z drużyną, ale też dodatkowo zatrudnił do pomocy osobistego trenera. Wcześniej w piłkę grał tylko amatorsko, więc to dla niego podwójne wyzwanie.

Obecnie rekord należy do Isaaka Hayika, który w wieku 73 lat zagrał jako bramkarz w piątej lidze izraelskiej.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem MEDIA: Chelsea dogadana z Uğurcanem Çakırem Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Korona Kielce: Nie tylko Forsell. Cebula rozchwytywany przez kluby Ekstraklasy Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Barcelona: Coutinho podejmie decyzję po zmaganiach w Lidze Mistrzów Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy