A Bola: Benfica wygrała walkę o Raúla de Tomása

A Bola: Benfica wygrała walkę o Raúla de Tomása
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: A Bola | Record | Marca

Raúl de Tomás zostanie nowym zawodnikiem Benfiki - informuje „A Bola”.

Doskonała forma strzelecka Hiszpana podczas ostatnich dwóch sezonów spędzonych w Rayo Vallecano nie przeszła uwadze wielu ekip. Na czele peletonu zmierzającego po angaż wychowanka Realu Madryt od dłuższego czasu znajdowały się FC Porto oraz Benfica. 

O wiele konkretniejsi byli jednak lizbończycy, którzy w przeciwieństwie do „Smoków” od początku zmierzali do dokonania transferu definitywnego. Początkowo oferowano 12 milionów euro, następnie o sześć więcej. Wówczas „Królewscy” zażyczyli sobie 35 milionów euro, ale gdy mistrzowie Portugalii zobligowali się do zapłacenia 20 milionów, Hiszpanie postanowili zmniejszyć żądania.

Ostatecznie według portugalskich i hiszpańskich mediów transfer 24-latka ma zamknąć się w kwocie 25 milionów euro. „A Bola” donosi, że porozumienie z samym zawodnikiem zostało wypracowane już w czwartek. I zakłada ono podpisanie pięcioletniego kontraktu z roczną gażą na poziomie około dwóch milionów euro i klauzulą odstępnego wartą ponad 60 milionów. 

Tym samym oficjalny komunikat w sprawie przenosin środkowego napastnika na Estádio da Luz może ujrzeć światło dzienne dosłownie w każdym momencie. 

Podczas dwóch ostatnich kampanii Raúl de Tomás wystąpił w 66 meczach, strzelił 38 goli, a przy pięciu asystował. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy