„A mogli milczeć”, czyli jak Chile samo wyeliminowało się z mundialu

„A mogli milczeć”, czyli jak Chile samo wyeliminowało się z mundialu
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Transfery.info | Twitter

Chile nie pojedzie na Mistrzostwa Świata w Rosji, a po części miało na to wpływ... złożenie skargi na Boliwię.

Dziś w nocy polskiego czasu zakończyły się emocjonujące kwalifikacje do Mundialu 2018 w strefie CONMEBOL. Do samego końca ważyły się losy kilku reprezentacji, a uwagę przyciągała w szczególności Argentyna, nad którą wisiało widmo niespodziewanego braku awansu nawet do baraży. Ostatecznie „Albicelestes” pojadą bezpośrednio do Rosji, a z rywalizacji odpadło Chile. Wygląda jednak na to, że Chilijczycy mogą mieć pretensje jedynie do siebie.

We wrześniu ubiegłego roku nieco kontrowersji wywołała reprezentacja Boliwii. Skazywana na porażkę w eliminacjach drużyna zanotowała bardzo udaną przerwę na mecze międzynarodowe i 1. września zwyciężyła z Peru 2:0, a sześć dni później zremisowała z mistrzem Ameryki Południowej - Chile. Szkopuł w tym, że w obu spotkaniach wystąpił nieuprawniony do gry zawodnik - Nelson David Cabrera, który ma boliwijskie obywatelstwo, ale wcześniej zagrał w kadrze Paragwaju. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ - http://transfery.info/94442,nieuprawniony-zawodnik-w-eliminacjach-w-ameryce-poludniowej-na-ten-moment-argentyna-poza-mundialem.

Chile zgłosiło sprawę do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu, a ten rozpatrzył ją przeciwko Boliwii, która została ukarana walkowerem w obu starciach. Sytuacja spowodowała, że w grupie doszło do kilku przetasowań, a najważniejszym w tym wypadku było to, że Peru odrobiło punkt straty do Chile.

Oczywiście gdyby nic się nie zmieniło, losy dalszych meczów mogłyby być zupełnie inne, ale na ten moment można stwierdzić, że ten punkt okazał się kluczowy. Zakładając, że bez walkowerów wszystkie pozostałe mecze zakończyłyby się takimi samymi wynikami, Chile zajęłoby piąte miejsce dające grę w barażach, za nim znalazłby się Paragwaj, natomiast dopiero na siódmej pozycji Peru.

Tymczasem Peruwiańczycy zremisowali w ostatnim meczu z Kolumbią 1:1. Szansy nie wykorzystało jednak Chile, które uległo Brazylii 0:3. Swój mecz wygrała także Argentyna, która wskoczyła na miejsca dające awans, co ostatecznie przekreśliło szanse „La Roja” na awans.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Aymeric Laporte gotowy na odejście z Manchesteru City. Klub już wytypował potencjalnego następcę Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Gianluigi Buffon z ambitnym planem na koniec kariery. Chce wrócić do reprezentacji Włoch! Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Christian Eriksen z klarownym komunikatem po zatrzymaniu akcji serca. „Nie poddam się” Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [14/06/2021]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy