Aaron Ramsdale: Nie chcę jedynie oglądać Jordana Pickforda w bramce, a sam pozostawać na uboczu

Aaron Ramsdale: Nie chcę jedynie oglądać Jordana Pickforda w bramce, a sam pozostawać na uboczu fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Aaron Ramsdale stracił miejsce w składzie Arsenalu, ale mimo to nadal jest powoływany do kadry narodowej, w której jednak także nie gra. W związku z tym został on poproszony o komentarz.

Jeszcze na początku trwającej kampanii 25-latek cieszył się regularnymi występami między słupkami „Kanonierów”. Po sporych naciskach Mikel Arteta zdecydował się na zmianę i od tego czasu broni David Raya.

Nie brakuje spekulacji, że jeśli sytuacja się utrzyma, Aaron Ramsdale będzie dążył do styczniowego transferu.

W tej chwili Gareth Southgate nadal widzi dla golkipera miejsce w kadrze, ale po dwóch czerwcowych występach na następne spotkanie musiał czekać do 12 września.

Anglik jest wdzięczny selekcjonerowi za szansę, lecz wie, że musi w końcu zacząć grać w klubie.

– Selekcjoner jest genialny, ufa zawodnikom, z którymi pracował wcześniej, co widzieliśmy na różne sposoby - Kalvin Phillips i Harry Maguire nie rozegrali zbyt wiele minut, ale kiedy wbiegają na boisko jako reprezentanci Anglii i otrzymują szansę, występują – rozpoczął.

– Więc jeśli tak jest w moim przypadku i okazano mi zaufanie, abym zagrał w następnym meczu, pomimo tego, że nie grałem w moim klubie, to będę musiał mu się odwdzięczyć – wyznał.

– Mimo tego chcę wrócić do mojej drużyny klubowej, chcę dostać się do składu i być w stanie przyprawić menedżera o ból głowy. Nie chcę jedynie oglądać Jordana Pickforda w bramce, a sam pozostawać na uboczu – podkreślił.

– David Raya? Pracujemy razem naprawdę dobrze. Motywujemy się nawzajem na treningach i są dni, kiedy przychodzę i jestem zdołowany z powodu sytuacji, a on podnosi mnie na duchu. I z obojętnie jakiego powodu może być dzień, w którym on jest zdołowany i nawet jeśli cierpię i zamartwiam się z powodu braku gry, muszę wstać i być w stanie go zmotywować i upewnić się, że jest gotowy na weekend, jeśli zostanie wybrany do gry – zauważył, podkreślając dobre relacje ze swoim konkurentem.

– Niezależnie od tego, czy gram ja, czy David, musimy być w stanie skupić się i grać – zakończył.

Zainteresowanie Ramsdale’em wykazują Chelsea czy Bayern Monachium. Każda z tych ekip ma argumenty, aby nakłonić gracza do przeprowadzki.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy