Aaron Wan-Bissaka zmieni reprezentację?!

Aaron Wan-Bissaka zmieni reprezentację?! fot. Manchester United
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Mirror

Brytyjskie media spekulują na temat potencjalnej zmiany reprezentacji przez Aarona Wan-Bissakę.

Prawy obrońca Manchesteru United ma na koncie występy w reprezentacjach Anglii do lat 20 oraz 21. Do tej pory nie zadebiutował jednak w pierwszej kadrze „Synów Albionu”. W zeszłym roku został do niej powołany, ale grę uniemożliwiła mu kontuzja pleców.

Wan-Bissaka ma 22 lata. Zgodnie z nowelizacją przepisów FIFA dotyczących zmiany reprezentacji, jeśli zadebiutowałby teraz w angielskim zespole, zamknąłby sobie drzwi przed występami dla Demokratycznej Republiki Konga. Piłkarz urodził się w Londynie, ale ma korzenie sięgające tego kraju. W 2015 roku zagrał w jego reprezentacji U-20.

Kilka dni temu Wan-Bissaka zmienił swój opis na instagramowym koncie. Nie ma już w nim flagi Anglii, widnieje za to symbol narodowy Demokratycznej Republiki Konga. Cała sprawa wywołała spore poruszenie u kibiców. „Daily Mirror” i kilka źródeł sugeruje, że może to oznaczać zmianę zespołu narodowego.

Wielką nadzieją Anglików na prawej obronie jest Trent Alexander-Arnold, który ma tyle samo lat co Wan-Bissaka. Wydaje się, że wyżej od niego w hierarchii są również Kieran Trippier, Kyle Walker i Reece James. Rywalizacja jest więc duża.

Reprezentacja DR Konga plasuje się aktualnie na 57. miejscu w rankingu FIFA.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy