Abate przebiera w ofertach. Włoch odrzucił już dwie propozycje!

Abate przebiera w ofertach. Włoch odrzucił już dwie propozycje!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

30 czerwca 2019 roku wygasła umowa Ignazio Abate z Milanem. Od tego czasu Włoch nie potrafi dojść do porozumienia z żadnym klubem.

Wychowanek „Rossonerich” latem 2008 oku odszedł do Torino, lecz wraz z końcem sezonu mediolańczycy zreflektowali się, że popełnili błąd i ponownie sprowadzili go na San Siro. Od tego momentu, jeśli tylko zdrowie pozwalało, miał on zapewnione miejsce w podstawowym składzie. Ostatecznie jednak 30 czerwca 2019 roku drogi Milanu i Ignazio Abate się rozeszły.

W tamtym momencie mogło się wydawać, że w oparciu o jego doświadczenie i wypracowaną markę, szybko znajdzie on nowy klub. Tymczasem kolejne tygodnie mijają, a 32-latek nadal nie nawiązał współpracy z żadną ekipą i nie dlatego, że nie otrzymał ofert. Wręcz przeciwnie, jak dotąd nikt nie potrafił spełnić jego wymagań finansowych, ale i sportowych.

Nicolò Schira poinformował bowiem, że po 22-krotnego reprezentanta Włoch zgłosiły się kolejno Al-Gharafa oraz Sporting. Katarczycy mieli oferować 2,2 miliona euro rocznie, lecz prawy defensor uznał, że chciałby podjąć się nieco ambitniejszego wyzwania. W odpowiedzi propozycję przedstawili mu lizbończycy, którzy już w czwartek rozpoczną zmagania w fazie grupowej Ligi Europy, jednak i oni nie zdołali przekonać piłkarza reprezentowanego przez Mino Raiolę. Tym razem warunki współpracy okazały się niekorzystne.

Teraz tylko od Abate zależy, czy wyciągnie on wnioski z błędnego koła, w które właśnie wpadł. W barwach Milanu rozegrał on 306 spotkań, a ponadto w 2011 roku świętował zdobycie mistrzostwa Włoch.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Juventus wybrał Pirlo! Juventus wybrał Pirlo! Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Stal Mielec o krok od pozyskania Forsella Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Borussia Dortmund gotowa przedłużyć umowę z Sancho?! Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim Legia Warszawa zainteresowana Iwo Kaczmarskim OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę OFICJALNIE: Sarri już nie jest trenerem Juventusu. Ruszył konkurs na jego następcę Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy