Abate przebiera w ofertach. Włoch odrzucił już dwie propozycje!

Abate przebiera w ofertach. Włoch odrzucił już dwie propozycje!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

30 czerwca 2019 roku wygasła umowa Ignazio Abate z Milanem. Od tego czasu Włoch nie potrafi dojść do porozumienia z żadnym klubem.

Wychowanek „Rossonerich” latem 2008 oku odszedł do Torino, lecz wraz z końcem sezonu mediolańczycy zreflektowali się, że popełnili błąd i ponownie sprowadzili go na San Siro. Od tego momentu, jeśli tylko zdrowie pozwalało, miał on zapewnione miejsce w podstawowym składzie. Ostatecznie jednak 30 czerwca 2019 roku drogi Milanu i Ignazio Abate się rozeszły.

W tamtym momencie mogło się wydawać, że w oparciu o jego doświadczenie i wypracowaną markę, szybko znajdzie on nowy klub. Tymczasem kolejne tygodnie mijają, a 32-latek nadal nie nawiązał współpracy z żadną ekipą i nie dlatego, że nie otrzymał ofert. Wręcz przeciwnie, jak dotąd nikt nie potrafił spełnić jego wymagań finansowych, ale i sportowych.

Nicolò Schira poinformował bowiem, że po 22-krotnego reprezentanta Włoch zgłosiły się kolejno Al-Gharafa oraz Sporting. Katarczycy mieli oferować 2,2 miliona euro rocznie, lecz prawy defensor uznał, że chciałby podjąć się nieco ambitniejszego wyzwania. W odpowiedzi propozycję przedstawili mu lizbończycy, którzy już w czwartek rozpoczną zmagania w fazie grupowej Ligi Europy, jednak i oni nie zdołali przekonać piłkarza reprezentowanego przez Mino Raiolę. Tym razem warunki współpracy okazały się niekorzystne.

Teraz tylko od Abate zależy, czy wyciągnie on wnioski z błędnego koła, w które właśnie wpadł. W barwach Milanu rozegrał on 306 spotkań, a ponadto w 2011 roku świętował zdobycie mistrzostwa Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Legia Warszawa - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy