Abate przebiera w ofertach. Włoch odrzucił już dwie propozycje!

Abate przebiera w ofertach. Włoch odrzucił już dwie propozycje!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

30 czerwca 2019 roku wygasła umowa Ignazio Abate z Milanem. Od tego czasu Włoch nie potrafi dojść do porozumienia z żadnym klubem.

Wychowanek „Rossonerich” latem 2008 oku odszedł do Torino, lecz wraz z końcem sezonu mediolańczycy zreflektowali się, że popełnili błąd i ponownie sprowadzili go na San Siro. Od tego momentu, jeśli tylko zdrowie pozwalało, miał on zapewnione miejsce w podstawowym składzie. Ostatecznie jednak 30 czerwca 2019 roku drogi Milanu i Ignazio Abate się rozeszły.

W tamtym momencie mogło się wydawać, że w oparciu o jego doświadczenie i wypracowaną markę, szybko znajdzie on nowy klub. Tymczasem kolejne tygodnie mijają, a 32-latek nadal nie nawiązał współpracy z żadną ekipą i nie dlatego, że nie otrzymał ofert. Wręcz przeciwnie, jak dotąd nikt nie potrafił spełnić jego wymagań finansowych, ale i sportowych.

Nicolò Schira poinformował bowiem, że po 22-krotnego reprezentanta Włoch zgłosiły się kolejno Al-Gharafa oraz Sporting. Katarczycy mieli oferować 2,2 miliona euro rocznie, lecz prawy defensor uznał, że chciałby podjąć się nieco ambitniejszego wyzwania. W odpowiedzi propozycję przedstawili mu lizbończycy, którzy już w czwartek rozpoczną zmagania w fazie grupowej Ligi Europy, jednak i oni nie zdołali przekonać piłkarza reprezentowanego przez Mino Raiolę. Tym razem warunki współpracy okazały się niekorzystne.

Teraz tylko od Abate zależy, czy wyciągnie on wnioski z błędnego koła, w które właśnie wpadł. W barwach Milanu rozegrał on 306 spotkań, a ponadto w 2011 roku świętował zdobycie mistrzostwa Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy