ABC: Pogba gotów złożyć „transfer request”!

ABC: Pogba gotów złożyć „transfer request”!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: ABC

Dziennik „ABC” pisze, że Paul Pogba będzie dalej walczył o swój transfer do Realu Madryt.

Pomocnik Manchesteru United już jakiś czas temu dał do zrozumienia władzom „Czerwonych Diabłów”, że chce przenieść się do Hiszpanii. Te pozostają nieugięte i oczekują za mistrza świata 180 milionów euro. Zdaniem Realu to za dużo. Madrytczycy mogą zapłacić za 26-letniego pomocnika 125 milionów euro plus bonusy, ale na pewno nie w sumie 180 milionów.

Pogba jednak się nie poddaje i chce pomóc w przeprowadzeniu transakcji. Jak czytamy, Francuz ma być skłonny złożyć na biurka działaczy MU „transfer request”, a więc oficjalną prośbę o zgodę na odejście. Co prawda taki dokument nie zobowiązuje klubów do zmiany zdania, ale nakłada na nie dodatkową presję i często podobne sytuacje kończą się rozstaniem.

Francuski pomocnik cały czas jest również gotów na obniżkę wynagrodzenia - z 15 do 11 milionów euro rocznie. Kontrakt na takim samym poziomie otrzymał ostatnio Eden Hazard, który przeniósł się na Santiago Bernabéu z Chelsea.

Wszystko wskazuje więc na to, że działaczom MU będzie ciężko zatrzymać Pogbę w drużynie. Bilans Francuza z minionego sezonu to 47 występów, 16 trafień i 11 asyst w koszulce „Czerwonych Diabłów”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy