Abdoulaye Doucouré zawiesza karierę reprezentacyjną po zaledwie dwóch występach. „Reprezentowanie Mali jest dla mnie dziś mało istotne”

Abdoulaye Doucouré zawiesza karierę reprezentacyjną po zaledwie dwóch występach. „Reprezentowanie Mali jest dla mnie dziś mało istotne” fot. IOIO IMAGES / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: 90football

Abdoulaye Doucouré poinformował, że postanowił zawiesić karierę reprezentacyjną. Powód tej decyzji nie jest zbyt oczywisty.

Defensywny pomocnik nie mógł doczekać się powołania do francuskiej kadry, dlatego po latach odmowy w końcu przyjął zaproszenie wysłane mu przez reprezentację Mali.

Oczekiwania po stronie 30-latka były ogromne. Chciał on spełnić marzenia ojca, a przy tym zapewnić sobie występy na mundialu.

Abdoulaye Doucouré zagrał w obu spotkaniach barażowych o awans na turniej. Mali przegrało 0:1 i zremisowało 0:0 z Tunezją, wobec czego mogło zapomnieć o grze w Kanadzie, Meksyku oraz Stanach Zjednoczonych.

Jak wyznał zawodnik, nie tylko wyniki sprawiły, że jego wrażenia nie były pozytywne.

Między piłkarzami doszło do kłótni o podział premii za ewentualny awans. On sam z kolei poczuł się niepotrzebny.

– Nie powinienem nikogo oceniać, ale z mojej perspektywy, kiedy tam pojechałem, nie było to niezapomniane przeżycie. Naprawdę przyjechałem pomóc drużynie. I niekoniecznie tak się czułem, kiedy tam byłem – zdradził.

– Zrobiłem sobie przerwę od reprezentacji. Ponieważ doszło do kilku incydentów, kiedy pojechałem na mecze eliminacji do Mistrzostw Świata. Było kilka rzeczy, które mi się nie podobały – zauważył.

W tej chwili rozważa on, czy nie zakończyć kariery definitywnie. Jednym z powodów jest obawa o własne zdrowie.

– Tak naprawdę przyjąłem zaproszenie do reprezentacji dla moich rodziców. Mój tata nie żyje, więc reprezentowanie Mali jest dla mnie dziś mało istotne – oświadczył.

– Mam 30 lat i muszę dbać o swoje ciało. Nie chcę doznać urazu. Miałem dwie poważne kontuzje w mojej karierze (zerwanie więzadła krzyżowego w 2013 roku w Stade Rennais, a następnie złamanie stopy w 2021 roku w Evertonie), więc będę uważał, aby nie mieć trzeciej. Do tego dochodzi moja sytuacja kontraktowa w Evertonie. Został mi tylko rok umowy i jest to dla mnie trochę skomplikowane – uzupełnił.

– Obecnie rozważam, czy wrócę do reprezentacji narodowej. Powiedziałem o tym moim agentom i oni wiedzą, na czym stoję. Poprosiłem ich o trochę czasu do namysłu, a do końca września zdecyduję, czy chcę kontynuować grę w reprezentacji, czy też nie – zakończył.

Doucouré grał w Stade Rennais, Watfordzie, Granadzie, a od trzech lat jest związany z „The Toffees”.

Jego dorobek w tym zespole to 101 występów, 11 goli oraz 10 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego. „Pierwsza rata wpłynie dopiero w marcu” Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego. „Pierwsza rata wpłynie dopiero w marcu” Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy