AC Milan finalizuje drugi letni transfer

2023-06-28 15:11:01; Aktualizacja: 11 miesięcy temu
AC Milan finalizuje drugi letni transfer Fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Fabrizio Romano

AC Milan potwierdził dzisiaj pierwsze wzmocnienie na sezon 2023/2024. Włoski klub nie zwalnia tempa i zamyka drugi transfer. Wybór padł na Lukę Romero - podaje Fabrizio Romano.

Chociaż Argentyńczyk urodzony w Meksyku ma dopiero 18 lat, to zdążył się już zapisać na kartach historii. W 2020 został najmłodszym piłkarzem w historii LaLigi i jak dotąd nikt nie przebił jego dokonania. Miano rekordzisty dał mu ówczesny wiek - 15 lat oraz 229 dni.

Utalentowany skrzydłowy przed 24 miesiącami wyruszył do Włoch, wiążąc się z Lazio. Początki były trudne, ale już zeszły sezon dawał nadzieję, że najlepsze dopiero przed zawodnikiem.

Luka Romero rozegrał 12 spotkań, strzelił nawet gola na wagę wygranej z Monzą. Niedługo potem zaczęły do nas docierać głosy, że jest on otwarty na kontynuowanie współpracy.

Rzymianie zaoferowali dziewięciokrotnemu reprezentantowi „Albicelestes” U-20 kontrakt ważny do 30 czerwca 2026 roku z szaloną klauzulą odstępnego o wartości 100 milionów euro i wydawało się, że strony wypracują porozumienie.

Nieoczekiwanie gracz zmierza w kierunku Milanu. „Rossoneri” osiągnęli już słowne porozumienie, które dzisiaj ma zostać sfinalizowane.

Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywanego, Romero będzie drugim wzmocnieniem ekipy z San Siro na kampanię 2023/2024. Dzisiaj zaprezentowany został Marco Sportiello.