AC Milan finalizuje pierwszy letni transfer

AC Milan finalizuje pierwszy letni transfer fot. charnsitr / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Fabrizio Romano

AC Milan dopina szczegóły transakcji z udziałem Divocka Origiego. Transfer Belga ma rozpocząć letnie wzmocnienia mistrza Włoch, informuje Fabrizio Romano.

Po zakończeniu sezonu Liverpool FC wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że z klubem tego lata rozstanie się między innymi Divock Origi. Napastnikiem od kilku miesięcy poważnie interesował się AC Milan, który dokonał wielu starań, by odpędzić zapędy choćby ze strony Newcastle United. Piłkarz jest zdecydowany na przeprowadzkę do Włoch i wkrótce jego transfer stanie się faktem.

Fabrizio Romano informuje, że jeszcze w poniedziałkowy wieczór zawodnik może przylecieć do Mediolanu, gdzie wkrótce przejdzie również testy medyczne. Jeśli te nie wykażą niespodziewanych przeciwwskazań, niedługo po nich zawodnik podpisze umowę, czym sfinalizuje wolny transfer.

Ma być to pierwsze wzmocnienie mistrza Włoch, lecz z pewnością nie jedyne. W ostatnim czasie „Rossoneri” zabiegali o Svena Botmana z Lille OSC oraz Marcelo z Realu Madryt, te transakcje najprawdopodobniej jednak się nie powiodą. Temu pierwszemu znacznie bliżej przeprowadzi do Newcastle United, zaś Brazylijczyk ma zostać w Hiszpanii, gdzie zainteresowanie wykazuje Getafe.

AC Milan nie zamierza jednak rozpaczać nad tymi niepowodzeniami. Na celowniku znalazł się choćby Francesco Acerbi z SS Lazio, a negocjacje trwają również w temacie przeprowadzki Hakima Ziyecha z Chelsea. Klub nie wyklucza sprowadzenia również środkowego napastnika, lecz tutaj wiele zależy od przyszłości Ante Rebicia. Jeśli Chorwat zostanie, taka transakcja nie będzie potrzebna, zwłaszcza, że umowę na dniach ma przedłużyć Zlatan Ibrahimović.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy