AC Milan finalizuje transfer napastnika. Testy medyczne w ciągu 48 godzin

AC Milan finalizuje transfer napastnika. Testy medyczne w ciągu 48 godzin
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Calciomercato.com | Nicolò Schira

Prowadzone od niedawna rozmowy z Mario Mandžukiciem przyniosły przełom. Chorwat zgodził się dołączyć do Milanu i niebawem transfer zostanie oficjalnie potwierdzony - donoszą Calciomercato.com oraz Nicolò Schira.

Doświadczony piłkarz pozostaje bez klubu od lipca 2020 roku, kiedy to zakończył on współpracę z katarskim Al Duhail. Ciągle aktualny wicemistrz świata uznał, że decyzja o wyjeździe z Europy była przedwczesna, gdyż nadal ma sporo do zaoferowania.

Atakujący polecił swojemu agentowi znalezienie mu nowego pracodawcy, ale choć chętnych nie brakowało, porozumienia nie udało się osiągnąć. Tak było do momentu, aż po 34-latka nie zgłosił się AC Milan.

Były gracz Juventusu od razu potraktował „Rossonerich” priorytetowo, zawieszając wszelkie inne rozmowy. Już pierwsze negocjacje z liderem Serie A była na tyle owocne, że pojawiło się „zielone światło” na finalizację całej operacji,

Od tego momentu strony pracowały nad wypracowaniem konsensusu i jak głoszą serwis internetowy Calciomercato.com i Nicolò Schira, to właśnie nastąpiło. Mario Mandžukić ma podpisać umowę do 30 czerwca, ale najprawdopodobniej od razu wpisana zostanie do niej opcja przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy. Jej aktywacja zależna będzie od tego, czy klub zakwalifikuje się do Ligi Mistrzów.

Włoski dziennikarz podaje, że Chorwat będzie zarabiał 1,5 miliona euro rocznie plus bonusy, a drugie ze źródeł zapewnia, że łącznie nie będzie to więcej niż 1,8 miliona euro. Ten ruch zyskał już aprobatę Zlatana Ibrahimovicia, jednego z najważniejszych graczy w szatni Milanu.

Zawodnik, który obecnie przebywa w Zagrzebiu, niebawem ma przybyć na Półwysep Apeniński. Przejdzie testy medyczne i złoży podpis na dokumentacji, co nie powinno zająć dłużej niż 48 godzin.

Mandžukić w swoim piłkarskim CV posiada takie ekipy jak Wolfsburg, Bayern Monachium czy Atlético Madryt. Może poszczycić się wygraną Ligi Mistrzów oraz czterech mistrzostw Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] Legia Warszawa protestuje w sprawie sędziego Frankowskiego. List do Polskiego Związku Piłki Nożnej [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League OFICJALNIE: Największy tej zimy transfer w Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Zaskakująca reakcja chińskiej federacji na bankructwo mistrza Chinese Super League Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy