AC Milan i SSC Napoli chcą reprezentanta Danii. 23 bramki i osiem asyst w tym sezonie

2024-04-20 12:40:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
AC Milan i SSC Napoli chcą reprezentanta Danii. 23 bramki i osiem asyst w tym sezonie
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Het Laatste Nieuws

Andreas Skov Olsen z Clubu Brugge wzbudził poważne zainteresowanie AC Milanu oraz SSC Napoli - informuje „Het Laatste Nieuws”.

Nieudana przygoda z włoską Bologną po transferze z rodzimego FC Nordsjælland skłoniła Duńczyka do poszukiwań nowego pracodawcy. Usługami atakującego zainteresował się Club Brugge, który sprowadził atakującego na Jan Breydel Stadium zimą 2022 roku w ramach transferu definitywnego.

Inwestycja belgijskiego zespołu szybko okazała się udana. Skov Olsen zaczął regularnie grać w pierwszym składzie i sprostał oczekiwaniom, czego nie udało mu się dokonać podczas pobytu na Półwyspie Apenińskim.

Po 2,5 roku spędzonych w Belgii reprezentant Danii znów chce przetestować swoje umiejętności na tle bardziej wymagających rozgrywek. Władze Clubu Brugge mają świadomość, że skrzydłowy odejdzie po zakończeniu sezonu. W jego sprawie odzywają się czołowe kluby z europejskiej sceny.

Według informacji, które przekazała gazeta „Het Laatste Nieuws”, największe zainteresowanie 24-latkiem wykazują dwaj włoscy giganci. Są nimi AC Milan oraz SSC Napoli.

Wspomniane źródło zapewnia, że działacze obu zespołów są zachwyceni Skov Olsenem i wkrótce podejmą niezbędne kroki w celu zakontraktowania piłkarza. 

Duńczyk wystąpił w bieżącym sezonie w 46 meczach. Zdobył aż 23 bramki i zanotował osiem asyst. Jego łączny bilans w koszulce Clubu Brugge to z kolei 93 występy, 38 goli oraz 24 ostatnie podania.

Andreas Skov Olsen zmaga się obecnie z kontuzją biodra, która wykluczyła go między innymi z udziału w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy z greckim PAOK-iem.