AC Milan: Jest decyzja. „Rossoneri” wchodzą „all in” w sprawie Spallettiego

AC Milan: Jest decyzja. „Rossoneri” wchodzą „all in” w sprawie Spallettiego fot. Luciano Spalletti I Instagram
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Dyrektorzy Milanu zdecydowali, że to właśnie Luciano Spalletti otrzyma zadanie wyciągnięcia drużyny z marazmu.

Marco Giampaolo miał wprowadzić „Diavolo” w nową erę, tymczasem dotychczasowe problemy jeszcze bardziej się pogłębiły. W ostatniej kolejce Milan wygrał w bólach z Genoą, dzięki czemu z trudem udało się uniknąć strefy spadkowej. Miało to dać nieco odsapnąć obecnemu trenerowi, ale coraz więcej wskazuje na to, iż jego los tak czy tak jest przesądzony.

Włoskie media informują, że poszukiwania nowego szkoleniowca trwają pełną parą i po odmowie od takich taktyków jak Massimiliano Allegri, Andrij Szewczenko czy Gennaro Gattuso, mediolańczycy mieli się skupić na Luciano Spallettim i Stefano Piolim. Według „La Gazzetta dello Sport” sprawa jest jednak bardzo dynamiczna i teraz na placu boju został już praktycznie tylko Spalletti.

Właściciele Milanu są bardzo zdeterminowani, by to właśnie 60-latek wrócił na San Siro, choć tym razem na jego czerwoną stronę. Dyrektorzy Paolo Maldini i Zvonimir Boban otrzymali jasne wytyczne, że mają się postarać o przekonanie szkoleniowca do powrotu do pracy. W międzyczasie prowadzone mają być rozmowy z Interem Mediolan, który mimo zatrudnienia Antonio Conte, wciąż rości sobie prawa do Spellettiego.

Trener niezbyt się spieszy z decyzją, ponieważ jego umowa z „Nerazzurrimi” obowiązuje do lata 2021 roku. Na jej mocy zgarnia niemałą sumkę, dlatego liczy na ofertę, która skłoni go do rezygnacji z tych zarobków. Milan działa jednak pełną parą i ma nadzieję na jak najszybsze rozwiązanie sytuacji.

Pozycja Giampaolo jest zatem wciąż zagrożona, a jego odejście to praktycznie tylko kwestia czasu. Trener ma zostać zwolniony jak tylko uda się dojść do porozumienia ze Spallettim oraz Interem, od którego trzeba go wykupić.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy