AC Milan: Marega zaoferowany mediolańczykom

AC Milan: Marega zaoferowany mediolańczykom
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Wraz z brakiem awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów, FC Porto zaczęło weryfikować swoje plany odnośnie zatrzymania w zespole kilku graczy, którzy chcieliby odejść. To dotyczy m.in. Moussy Maregi, którego usługi zaoferowano Milanowi.

Malijczyk nie ukrywa, że jego marzeniem jest kontynuowanie kariery w Anglii, skąd nie tak dawno pojawiało się zainteresowanie West Hamu czy Evertonu, lecz okno transferowe w Premier League wygasło, a 28-latek pozostał w Portugalii. Taki stan rzeczy może się jednak nie utrzymać zbyt długo, bowiem w obliczu odpadnięcia z eliminacji do Ligi Mistrzów przez „Smoki”, wicemistrzowie kraju postanowili znaleźć dochód gdzieś indziej. W tym kontekście główną rolę miałyby odegrać transfery, a jednym z piłkarzy, którzy mieliby odejść z Estádio do Dragão w ramach tej operacji jest właśnie Moussa Marega.

Biorąc to pod uwagę, jak informuje „Corriere dello Sport”, FC Porto postanowiło zaoferować usługi środkowego napastnika Milanowi. Portugalczycy wiedzą bowiem, że Włosi cały czas starają się o angaż Ángela Correi, lecz negocjacje z Atlético Madryt do łatwych nie należą, stąd propozycja z ich strony.

Niemniej, „Rossoneri” na razie wierzą w finalizację transferu Argentyńczyka, dlatego koncentrują wszystkie swoje siły wokół tej operacji, a inne możliwości spychają na dalszy plan. Pomimo tego, jeśli ostatecznie sprawy nie ułożą się po ich myśli, niewykluczone, że skierują oni swój wzrok na autora 21 trafień i 11 asyst w sezonie 2018/2019, którego klauzula odstępnego wynosi 40 milionów euro.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy