AC Milan: Nowy lewy obrońca w drodze. Jest porozumienie

AC Milan: Nowy lewy obrońca w drodze. Jest porozumienie
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

AC Milan pozostaje aktywny na rynku transferowym i tym razem finalizuje transfer lewego obrońcy. Wybór padł na Antonee Robinsona z Wigan Athletic.

„Rossoneri” podjęli już decyzję i są blisko sprowadzenia obrońcy Wigan Athletic. Amerykanin rywalizował o angaż w Mediolanie z Juanem Jesusem, ale z racji na trudne rozmowy w temacie Brazylijczyka, który miał być włączony do wymiany Suso na Cengiza Ündera, postanowiono sięgnąć właśnie po Robinsona. „Sky Sport Italia” informuje, że transfer jest już na finiszu, klub musi jednak poczekać z jego ogłoszeniem.

Zanim 22-latek oficjalnie przeprowadzi się do Włoch, rozwiązana musi zostać kwestia Ricardo Rodrigueza. Robinson ma zastąpić w zespole właśnie Szwajcara, który zdawał się być blisko przenosin do PSV Eindhoven. „Diavolo” są otwarci na rozmowy z Holendrami, lecz piłkarz patrzy na to nieco inaczej.

Zawodnik odrzucił propozycję PSV i upiera się, iż woli odejść do tureckiego Fenerbahçe. Problem jednak w tym, że Turcy na ten moment nie mogą go pozyskać ze względu na regulacje związane z Finansowym Fair Play. Klub ma problemy ze zbalansowaniem swoich wydatków i pomimo chęci nie może dopiąć transakcji. W ten kwestii interweniowała nawet turecka federacja.

Tureccy decydenci uznali, że jeśli zmagająca się problemami ekipa ze Stambułu chce sprowadzić Rodrigueza, najpierw musi kogoś sprzedać. Pojawił się zatem impas - jeśli Fenerbahçe nie dokona sprzedaży, Rodriguez nie będzie mógł odejść, a to zablokuje transfer Robinsona.

Mediolańczycy cierpliwie czekają na rozwój sytuacji, licząc, że ta rozwiąże się już wkrótce. Milan wygrał dwa ostatnie mecze i zbliżył się nieco do strefy pozwalającej na grę w europejskich pucharach. Wciąż trudno mówić o wyjściu z kryzysu, ale działacze dokonali już tej zimy kilku wzmocnień i nadal próbują przebudowywać skład.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy