Jens Petter Hauge wkracza na wielką scenę. Hitowy transfer wschodzącej gwiazdy z Norwegii na ostatniej prostej

Jens Petter Hauge wkracza na wielką scenę. Hitowy transfer wschodzącej gwiazdy z Norwegii na ostatniej prostej fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fabrizio Romano

Jens Petter Hauge z FK Bodø/Glimt powinien w nadchodzących dniach zasilić szeregi Milanu - uważa Fabrizio Romano.

Przedstawiciele „Rossonerich” przyglądali się od pewnego czasu poczynaniom utalentowanego skrzydłowego i po bezpośrednim starciu z jego drużyną w trzeciej rundzie eliminacyjnej Ligi Europy podjęli decyzję o przejściu do konkretnych działań zmierzających do nawiązania współpracy z 20-latkiem, który we wspomnianym spotkaniu zdobył bramkę oraz zanotował asystę.

Sam piłkarz zdawał sobie doskonale sprawę z faktu, że jest uważnie obserwowany przez wysłanników ekipy z San Siro, dlatego bardzo szybko odniósł się w entuzjastyczny sposób do możliwości kontynuowania swojej przygody z futbolem w utytułowanym włoskim klubie.

Fabrizio Romano uważa, że Jens Petter Hauge osiągnął w ekspresowym tempie pełne porozumienie Milanem i ustalił z nim warunki indywidualnego kontraktu, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku i gwarantować mu zarobki wynoszące minimum milion euro na sezon.

Wspomniany dziennikarz dodaje jednocześnie, że „Rossoneri” dogrywają ostatnie szczegóły transferu młodzieżowego reprezentanta Norwegii, który wbrew wcześniejszym sugestiom ma już teraz zostać pełnoprawnym zawodnikiem ekipy z San Siro.

Nieoficjalnie mówi się, że Bodø/Glimt zarobi pięć milionów euro na odejściu swojej największej gwiazdy i tym samym ustanowi nowy rekord sprzedażowy. Ten na chwilę obecną należy jeszcze do Hakona Evjena, który zimą przeniósł się do AZ za 2,5 miliona euro.

Lewoskrzydłowy jest wychowankiem aktualnego lidera norweskich rozgrywek. Do tej pory zanotował w jego barwach 116 występów i strzelił w nich 38 bramek oraz zaliczył 30 asyst. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że 17 trafień i 10 otwierających podań to efekt jego gry w trwającym sezonie, w którym rozegrał 20 meczów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych prawych obrońców FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń FC Barcelona: Messi i sześciu innych zawodników nie zgodziło się na obniżkę wynagrodzeń OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę OFICJALNIE: Marcello Lippi przechodzi na trenerską emeryturę Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Legia Warszawa deklasuje konkurencję. Mistrz Polski z największymi przychodami Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Jedenastka wszech czasów „France Football”: 10 nominowanych lewych obrońców Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Ranking FIFA: Reprezentacja Polski z awansem Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi Arsenal: Arteta odpowiedział Özilowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy