AC Milan straci Tonalego?! Jest ultimatum

AC Milan straci Tonalego?! Jest ultimatum fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Corriere dello Sport

Sandro Tonali niespodziewanie może zakończyć swoją przygodę w Milanie już po pierwszym sezonie, informuje „Corriere dello Sport”.

Pomocnik był wyróżniającą się postacią w barwach Brescii, zarówno w Serie B, jak i później w Serie A. Nigdy co prawda nie był strzelcem wyborowym, ale też nie takie były jego zadania. Wrażenie mogła robić za to jego łatwość przy wykładaniu piłki partnerom. W dwóch sezonach na obu poziomach rozgrywkowych zaliczył po siedem asyst i „Rossoneri” liczyli na to, że kolejny awans sportowy również pójdzie stosunkowo gładko. Tak jednak się nie stało.

Łącznie 37 występów 21-latka nie przyniosło ani jednego gola, ani jednej asysty. Statystyka niepokojąca, aczkolwiek mediolańczycy i tak są skłonni, by wykupić zawodnika. „Corriere dello Sport” informuje jednak, że jak na razie czyny nie idą za słowami.

W zeszłym tygodniu „Diavolo” wynegocjowali, by obniżyć wysokość bonusów przy operacji do pięciu milionów euro, czyli o połowę. Brescia przystała na to, licząc, że szybciej uda się dojść do porozumienia, pojawiły się jednak komplikacje. AC Milan usilnie stara się bowiem dołączyć do operacji kartę zawodniczą Giacomo Olzera, byleby nie płacić pełnych 15 milionów euro, które „Le Rondinelle” mają zagwarantowane w ramach porozumienia sprzed roku.

Działacze Brescii mają powoli dosyć opieszałości ekipy z San Siro, zwłaszcza, że dziś upływa termin, w którym ta miała aktywować opcję wykupu. Włoski gigant otrzymał ultimatum - albo w najbliższych dniach wyłoży na stół ustaloną kwotę, albo Tonali wróci do macierzystego klubu i zostanie sprzedany gdzie indziej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy