AC Milan: Transfer Ricardo Rodrigueza. Ustalono cenę!

AC Milan: Transfer Ricardo Rodrigueza. Ustalono cenę! fot. FotoPyK
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio | Tuttomercatoweb

Ricardo Rodriguez jest coraz bliższy opuszczenia Milanu. Jego następnym przystankiem w karierze będzie najprawdopodobniej PSV Eindhoven.

Wszystko wskazuje na to, że Szwajcar w najbliższych dniach przeniesie się do Eredivisie. Gianluca Di Marzio informuje, że we wtorek odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli dyrektorzy „Rossonerich” oraz agent piłkarza, a strony omawiały warunki rozstania. Spekulacje na temat transferu pojawiały się już w poprzednich tygodniach, ale dopiero teraz sprawa nabrała tempa.

Przedstawiciel Rodrigueza poniekąd reprezentował również stronę holenderską, starając się uzyskać informacje na temat warunków, których oczekiwaliby „Rossoneri”. Ustalono, że mediolańczycy są jak najbardziej otwarci na styczniowy transfer, ale chcą mieć pewność, iż będzie on definitywny. Dlatego też nawet jeśli PSV zdecyduje się na wypożyczenie, w umowie musi zostać wpisana klauzula o obowiązkowym wykupie.

Cenę, niezależnie od formy transakcji, ustalono na poziomie sześciu milionów euro. „Tuttomercatoweb” dodaje, iż jest to kwota, którą gotowe jest zapłacić PSV. Teraz zatem z miejsca powinny ruszyć również rozmowy między klubami, które zdają się być jednak ostatnią prostą ku transferowi.

Rodriguez trafił do Milanu w 2017 roku i był jednym z dziewięciu transferów w wielkiej rewolucji w składzie, zainicjowanej po przejęciu klubu przez Yonghonga Li. „Diavolo” wydali wtedy niemal 200 milionów euro na rynku, ale nowe nabytki nie zdołały odmienić losów kluby, który popadł w jeszcze większe tarapaty związane z Finansowym Fair Play. Sam Rodriguez kosztował wtedy nieco ponad 15 milionów euro, licząc wraz z bonusami.

Wiązano z nim duże nadzieje, ponieważ wcześniej wyróżniał się na boiskach Bundesligi i choć w pierwszych dwóch sezonach na San Siro był podstawowym graczem, klub postanowił sprowadzić w jego miejsce Theo Hernandeza. 27-latek przegrał rywalizację z młodszym kolegą, dlatego też Milan pozwolił na jego odejście.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Bayern Monachium: Alarm w sprawie Alaby Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Zaginęło ponad 500 tysięcy euro z transferu Leandro Paredesa do PSG Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów Walukiewicz rozchwytywany. Polak na celowniku wielu europejskich klubów OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki OFICJALNIE: Bartomeu opuszcza Barcelonę. Na pożegnanie potwierdził, że Katalończycy zaakceptowali nowe rozgrywki Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Premier League: Jest decyzja w sprawie faulu Digne na Walkerze-Petersie [OFICJALNIE] Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby Eriksen zanotuje hitowy transfer w styczniu?! Chcą go dwa kluby El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy