AC Milan włącza się do walki o Rakiticia

AC Milan włącza się do walki o Rakiticia fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Mediaset

Włoskie media donoszą, że AC Milan zamierza w styczniu pozyskać Ivana Rakiticia z Barcelony.

Chorwat nie jest zadowolony ze swojej pozycji w zespole „Blaugrany”, gdzie przegrywa wyraźnie walkę o pierwszy skład z Frenkiem de Jongiem, Arthurem i Arturo Vidalem. W konsekwencji w grę wchodzi styczniowy transfer z udziałem 31-latka, a dyrekcja Barcelony zdaje się spoglądać na taki ruch doświadczonego pomocnika przychylnym okiem.

Mając to na uwadze, po wicemistrza świata z 2018 roku ustawił się wianuszek chętnych, w skład którego wchodzą Inter Mediolan, Manchester United oraz Juventus. Teraz do tego grona dołączył AC Milan.

„Rossoneri” w tym sezonie rozczarowują i potrzebują pilnie wzmocnień, a jednym z nich ma być właśnie Ivan Rakitić wyceniany na około 40 milionów euro. Orędownikiem takiego posunięcia jest Zvonimir Boban (rodak zawodnika Barcelony), który na San Siro odpowiada za nadzór pionu sportowego.

Niewykluczone, że część środków na angaż 106-krotnego reprezentanta swojego kraju na arenie międzynarodowej Włosi uzyskają ze sprzedaży Davide Calabrii. Prawy defensor ma bowiem rozważać zmianę klubu, a jego transferem zainteresowane są Sevilla czy Real Madryt.

Rakitić w bieżącej kampanii tylko raz wybiegał na boisko w podstawowym składzie „Dumy Katalonii”. Miało to miejsce w przegranym 0:2 meczu z Granadą. Łącznie brał on jednak udział w dziesięciu spotkaniach i zanotował nawet jedną asystę. Kontrakt 31-latka wygasa 30 czerwca 2021 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy