AC Milan wynegocjował obniżkę na wykup Tonalego

AC Milan wynegocjował obniżkę na wykup Tonalego fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

AC Milan zaoszczędzi 10 milionów euro na definitywnym pozyskaniu Sandro Tonalego z Brescii - poinformował Gianluca Di Marzio.

Defensywny pomocnik uchodzi za wielce obiecującego zawodnika i dlatego po spadku Brescii z Serie A stał się bardzo łakomym kąskiem dla najlepszych włoskich klubów oraz kilku zagranicznych ekip.

Spośród nich minionego lata najbardziej konkretni oraz zdeterminowani w walce o względy 21-latka okazali się działacze Milanu, którzy sprowadzili do siebie Sandro Tonalego na zasadzie wypożyczenia za 10 milionów euro z zawartą opcją wykupu za kolejne 15 milionów euro plus bonusy wynoszące 10 milionów euro. Ponadto „Le Rondinelle” mogliby liczyć jeszcze na atrakcyjny procent w przypadku następnego transferu z udziałem reprezentanta kraju.

„Rossoneri” byli praktycznie od samego początku nastawieni na nawiązanie dłuższej współpracy z defensywnym pomocnikiem. Z tego też względu jego przenosiny na stałe na San Siro miały zostać sformalizowane po zakończeniu rozgrywek.

Gianluca Di Marzio przekonuje, że tak się w istocie stanie, ale na innych niż wcześniej ustalono warunkach, ponieważ AC Milan zdecydował się podjąć rozmowy z Brescią w celu wypracowania korzystniejszej dla siebie opcji wykupu.

Wspomniany dziennikarz uważa, że negocjacje prowadzone w ostatnim czasie pomiędzy zainteresowanymi stronami zakończyły się pełnym sukcesem, który pozwoli ekipie z San Siro sprowadzić Tonalego ostatecznie za 10 milionów euro plus bonusy sięgające 5 milionów euro.

Tym samym „Rossoneri” zaoszczędzą nawet 10 milionów euro i będą mogli przeznaczyć je na zrealizowanie innych celów związanych z zakupem czy przedłużeniem umowy z innym piłkarzem.

21-latek rozegrał 37 spotkań w niedawno zakończonym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Julian Nagelsmann chciałby zrewolucjonizować piłkę nożną i dawać zawodnikom słuchawki na czas meczu Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo Michał Przybylski chce zagrać w nowej reprezentacji. Czeka na obywatelstwo OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner OFICJALNIE: Turcja nie rezygnuje jeszcze z walki o mundial. Nowy selekcjoner Legendarny Jimmy Greaves nie żyje Legendarny Jimmy Greaves nie żyje FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FIFA 22: 27 najlepszych piłkarzy z Ligue 1. Wśród nich Arkadiusz Milik FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa FC Barcelona z TRZEMA wielkimi transferami w 2022 roku? Główny cel, marzenie i szansa OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy