AC Milan z problemem przed kluczowymi meczami Ligi Mistrzów. Mike'a Maignana czeka dłuższa przerwa

AC Milan z problemem przed kluczowymi meczami Ligi Mistrzów. Mike'a Maignana czeka dłuższa przerwa fot. AC Milan
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Mike Maignan nie dokończył spotkania reprezentacji Francji przeciwko Austrii (2:0) z powodu odniesionego urazu i w przerwie został zastąpiony przez Alphonse'a Areolę. A teraz dużo na to wskazuje, że opuści przez nią kluczowe spotkania Milanu w Lidze Mistrzów.

27-letni bramkarz stanął przed dużą szansą do wykorzystania absencji Hugo Llorisa, by spróbować przekonać selekcjonera Didiera Deschampsa do postawienia na niego w kontekście gry w podstawowym składzie na Mistrzostwach Świata.

Mike Maignan nie zdołał jednak wykorzystać okazji, ponieważ nie wybiegł na drugą połowę starcia z Austrią z powodu odniesionego urazu i został zastąpiony przez Alphonse'a Areolę.

Niedługo później okazało się, że kontuzja golkipera Milanu jest na tyle poważna, że został zmuszony do opuszczenia zgrupowania kadry. Awaryjnie w jego miejsce został powołany weteran - Steve Mandanda.

27-letni piłkarz ma za sobą już pierwsze badania, które wykazały uraz przyśrodkowego mięśnia bliźniaczego w lewej łydce, co oznacza, że jego przerwa w grze potrwa przynajmniej około miesiąca.

Ta informacja nie jest zbyt optymistyczna dla aktualnego mistrza Włoch, bo wcześniej stracił też innego francuskiego zawodnika - Theo Hernándeza, który zmaga się z kontuzją przywodzicieli.

Absencja obu wpłynie z pewnością na wybory taktyczne trenera Stefano Piolego i najprawdopodobniej zmusi go do awaryjnego włączenia Cipriana Tătăruşanu do kadry na rozgrywki Ligi Mistrzów.

Rumun nie znalazł się wcześniej w awizowanym szerokim składzie, ale w obliczu absencji Maignana będzie mógł zająć jego miejsce, jeżeli ten nie będzie miał ostatecznie żadnych szans na to, żeby powrócić do gry na trwającą fazę grupową, gdzie AC Milan czekają jeszcze dwie potyczki z Chelsea oraz po jednej z Dinamem Zagrzeb oraz Red Bullem Salzburg.

Ponadto „Rossoneri” mają na krajowym podwórku do rozegrania hitowy pojedynek z Juventusem w dniu 8 października.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Jakub Świerczok wraca do futbolu. Może zagrać w Ekstraklasie Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Kacper Tobiasz może latem odejść z Legii Warszawa. „Bardzo poważne zainteresowanie” Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Pogoń Szczecin finalizuje drugi najdroższy transfer w swojej historii Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Newcastle United latem pobije rekord transferowy?! Cel wytypowany Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie” Pep Guardiola straszy odejściem?! „Jeśli mnie okłamiesz, następnego dnia mnie tu nie będzie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy