AC Milan zdecydował. On ma zastąpić Stefano Piolego

2024-05-17 23:34:56; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
AC Milan zdecydował. On ma zastąpić Stefano Piolego Fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Fabrizio Romano | Gianluca Di Marzio | Relevo.com

Paulo Fonseca jest postrzegany za głównego faworyta do objęcia sterów nad Milanem w sezonie 2024/2025 - uważają zgodnie Fabrizio Romano, Gianluca Di Marzio oraz Matteo Moretto z Relevo.com.

Ekipa z San Siro ogłosi wkrótce przedwczesne zakończenie współpracy ze Stefano Piolim na rzecz rozpoczęcia nowego etapu budowy drużyny z zamiarem odnoszenia sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

W związku z tym przedstawiciele klubu rozglądali się w ostatnich tygodniach za wartościowym następcą włoskiego szkoleniowca. Spośród wytypowanych kandydatów na czoło wyścigu wysunął się Paulo Fonseca z Lille, o czym poinformowali zgodnie Fabrizio Romano, Gianluca Di Marzio oraz Matteo Moretto z Relevo.com.

Cała trójka uważa, że Portugalczyk jest zainteresowany zaliczeniem powrotu do Włoch, gdzie odpowiadał już za wyniki Romy w latach 2019-2021.

Dlatego działacze zamierzają usiąść z nim do konkretnych rozmów. Jeżeli strony wypracują porozumienie i kierownictwo Milanu definitywnie przyklepie jego kandydaturę, to w najbliższych tygodniach możemy spodziewać się wydania odpowiedniego komunikatu w tej sprawie.

51-letni trener nie osiągnął żadnego znaczącego sukcesu na ławce ekipy ze Stadio Olimpico. Dlatego pragnie to zmienić jako opiekun „Rossonerich”.

Fonseca po opuszczeniu stołecznej drużyny rozpoczął pracę w Lille. W swoim pierwszym sezonie przywrócił francuski zespół do gry w europejskich pucharach w Lidze Konferencji Europy. Z kolei w dobiegających końca zmaganiach jest bliski przypieczętowania bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów, bez konieczności gry w kwalifikacjach.