AC Milan zdecydowany na konkretnego bramkarza. Wolny transfer latem

AC Milan zdecydowany na konkretnego bramkarza. Wolny transfer latem
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Gianluca Di Marzio

AC Milan jest zdecydowany na angaż Marco Sportiello, któremu latem wygasa kontrakt z Atalantą. Zarząd mistrzów Włoch w ciągu najbliższych dni zainicjuje rozmowy z agentem 30-latka – podaje Gianluca Di Marzio. 

Działacze 19-krotnych mistrzów Italii myślą o niedalekiej przyszłości. Dokładnie 30 czerwca 2023 roku wygasną kontrakty dwóch golkiperów, zabezpieczających Mike’a Maignana, który boryka się ostatnio z kontuzjami. Mowa tutaj o 36-letnim Ciprianie Tătăruşanu i 39-letnim Antonio Mirante.

Oficjele „Rossonerich” nie mają w planach przedłużyć ich umów, poszukując nowego zmiennika dla pierwszego bramkarza. Z tego powodu mediolańczycy bacznie obserwowali przede wszystkim włoski rynek, poszukując ekonomicznych opcji. W końcu udało się taką znaleźć.

Marco Sportiello już niebawem zakończy swoją przygodę w Atalancie, której barw, z przerwami na wypożyczenia, broni od 2012 roku. 30-latek pragnie zmiany, zapatrując się na mediolański kierunek pozytywnie.

Według doniesień Gianluki Di Marzio, AC Milan przystąpi na przestrzeni kilku następnych dni do rozmów z agentem piłkarza z Desio. Ekipa z włoskiej stolicy mody chciałaby zakończyć już poszukiwania, zapewniając sobie letni angaż właśnie Sportiello.

Wychowanek Atalanty w pełni godzi się z rolą zmiennika Mike’a Maignana, co nie zwiastuje ewentualnych problemów w jego zachowaniu.

Sportiello na przestrzeni dotychczasowej kariery bronił jeszcze barw Carpi, Fiorentiny czy Frosinone. Łącznie w Serie A zgromadził 190 spotkań, zachowując w nich 53 czyste konta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Klub zaprasza do siebie Victora Osimhena. „Czekamy na ciebie. Nie zastanawiaj się dwa razy” Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Złe wieści w sprawie Michała Żyry [OFICJALNIE] Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Pierwsze sensacje w Pucharze Polski 2023/2024. Dwóch Ekstraklasowiczów na deskach Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Victor Osimhen kompletnie zignorował Piotra Zielińskiego i Diego Demme [WIDEO] Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Polak gra od deski do deski w Anglii. „Warto mu się przyjrzeć” Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry Raków Częstochowa: Ważny zawodnik mistrza Polski blisko powrotu do gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy