AC Milan zdecydowany na konkretnego bramkarza. Wolny transfer latem

2022-11-22 23:01:32; Aktualizacja: 1 rok temu
AC Milan zdecydowany na konkretnego bramkarza. Wolny transfer latem
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Gianluca Di Marzio

AC Milan jest zdecydowany na angaż Marco Sportiello, któremu latem wygasa kontrakt z Atalantą. Zarząd mistrzów Włoch w ciągu najbliższych dni zainicjuje rozmowy z agentem 30-latka – podaje Gianluca Di Marzio. 

Działacze 19-krotnych mistrzów Italii myślą o niedalekiej przyszłości. Dokładnie 30 czerwca 2023 roku wygasną kontrakty dwóch golkiperów, zabezpieczających Mike’a Maignana, który boryka się ostatnio z kontuzjami. Mowa tutaj o 36-letnim Ciprianie Tătăruşanu i 39-letnim Antonio Mirante.

Oficjele „Rossonerich” nie mają w planach przedłużyć ich umów, poszukując nowego zmiennika dla pierwszego bramkarza. Z tego powodu mediolańczycy bacznie obserwowali przede wszystkim włoski rynek, poszukując ekonomicznych opcji. W końcu udało się taką znaleźć.

Marco Sportiello już niebawem zakończy swoją przygodę w Atalancie, której barw, z przerwami na wypożyczenia, broni od 2012 roku. 30-latek pragnie zmiany, zapatrując się na mediolański kierunek pozytywnie.

Według doniesień Gianluki Di Marzio, AC Milan przystąpi na przestrzeni kilku następnych dni do rozmów z agentem piłkarza z Desio. Ekipa z włoskiej stolicy mody chciałaby zakończyć już poszukiwania, zapewniając sobie letni angaż właśnie Sportiello.

Wychowanek Atalanty w pełni godzi się z rolą zmiennika Mike’a Maignana, co nie zwiastuje ewentualnych problemów w jego zachowaniu.

Sportiello na przestrzeni dotychczasowej kariery bronił jeszcze barw Carpi, Fiorentiny czy Frosinone. Łącznie w Serie A zgromadził 190 spotkań, zachowując w nich 53 czyste konta.