AC Milan znajdzie następcę Stefano Piolego w Katarze?! „Wywrze dobry wpływ na paru zawodników”

AC Milan znajdzie następcę Stefano Piolego w Katarze?! „Wywrze dobry wpływ na paru zawodników” fot. Shutterstock
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: L'Équipe

Wydaje się coraz bardziej prawdopodobne, że AC Milan po zakończeniu sezonu zatrudni nowego trenera w miejsce Stefano Piolego. Na kandydata do przejęcia obowiązków zarządzania pierwszą drużyną wyrasta Christophe Galtier – donosi „L'Equipe”.

We francuskim dzienniku można przeczytać, że działacze Milanu już umówili się na pierwsze spotkanie z przedstawicielami szkoleniowca pracującego aktualnie w lidze katarskiej. Od połowy października 57-latek odpowiada za wyniki w Al-Duhail SC.

Egzotyczny pobyt na Bliskim Wschodzie Galtier traktuje jako okres przejściowy. Ofertę przyjął na kilka miesięcy po tym, jak za współpracę podziękowały mu władze PSG. Na Parc des Princes przepracował zaledwie jeden sezon. Otrzymał wypowiedzenie przede wszystkim ze względu na słaby wynik w Lidze Mistrzów oraz incydent na tle rasistowskim, za który ostatecznie został uniewinniony przez sąd.

Taktyk z przeszłością w OGC Nice czy AS Saint-Étienne pragnie ponownie podjąć się wyzwania w wielkim klubie. Taką możliwość może mu zagwarantować AC Milan.

Zarząd „Rossonerich” widzi w tym kandydacie wiele punktów wspólnych z niektórymi członkami piłkarskiej kadry. Przede wszystkim spod skrzydeł Galtiera w Lille wyfrunęli Rafael Leão i Mike Maignan. Panowie działali ze sobą w Lille. Bramkarz załapał się nawet na mistrzowski sezon 2020/2021.

„L'Equipe” tłumaczy także, że szkoleniowiec uchodzi za dobrego przyjaciela rodziny Theo Hernándeza, utrzymując stały kontakt z Jean-François, ojcem bocznego defensora. Razem na początku lat 90-tych dzielili szatnię w Toulouse.

Do tego Galtier może ewentualnie posłużyć jako karta przetargowa do ściągnięcia Jonathana Davida, choć według włoskich mediów to Joshua Zirkzee stanowi priorytet transferowy na San Siro.

Oczywiście nic jeszcze nie zostało przesądzone w kwestii wyboru nowego opiekuna zespołu. Milan prześwietla wiele innych kandydatur.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy