AC Milan znów traci punkty. Pioli: Dostrzegam pozytywy

AC Milan znów traci punkty. Pioli: Dostrzegam pozytywy fot. AC Milan
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia

Nowy trener Milanu Stefano Pioli wypowiedział się na temat swojego debiutu na ławce „Rossonerich”. Jego podopieczni zaledwie zremisowali z Lecce.

Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w meczu z beniaminkiem Serie A, w tym raz za sprawą Krzystofa Piątka, ale przyjezdni nie składali broni. W doliczonym czasie gry udało im się doprowadzić do remisu i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:2. Stefano Pioli nie może zatem zbytnio świętować po swoim debiucie w roli szkoleniowca ekipy z San Siro. Mimo to Włoch stara się szukać pozytywów i jest przekonany, że jego nowi podopieczni już teraz robią postępy.

- Pomimo rezultatu, były pewne pozytywy i zasłużyliśmy na zwycięstwo - stwierdził w rozmowie ze „Sky Sport Italia”.

- Graliśmy na wysokim poziomie, ale musimy się poprawić w konkretnych sytuacjach. Musimy się nauczyć wykańczać mecze, w przeciwnym razie będą nam się przytrafiały takie rezultaty, jak ten.

Pioli zauważa, że zawodnikom nie brakowało woli zwycięstwa.

- Na poziomie mentalnym dostrzegam pewne pozytywy. Drużyna starała się zrobić wszystko, by wygrać mecz i naprawdę niewielka różnica mogła sprawić, byśmy wygrali. Piłkarze Milanu zdają sobie sprawę ze swoich możliwości i tego, jak istotną koszulkę zakładają. Potrafią osądzić swoje występy, przeanalizujemy wszystko uważnie.

Krzysztof Piątek rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych kosztem Rafaela Leão. Pioli uspokaja jednak polskich kibiców i zapewnia, że obaj będą mogli grać razem.

- Myślę, że Leão i Piątek mogą grać razem. Mamy teraz bardziej zrównoważony zespół i mam pewne pomysły co do ich charakterystyki. Zmieniłem Leão, ponieważ jeden z lekarzy zasugerował mi, że ma on drobny problem mięśniowy. Nie chcieliśmy dalej ryzykować, zwłaszcza że Paquetá również wydawał się być lekko zmęczony.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy