Adam Armstrong, strzelec 28 goli w ostatnim sezonie Championship, zagra w Premier League [OFICJALNIE]

Adam Armstrong, strzelec 28 goli w ostatnim sezonie Championship, zagra w Premier League [OFICJALNIE] fot. Southampton
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Southampton

Adam Armstrong został piłkarzem Southampton.

Angielski klub potwierdził podpisanie z 24-letnim napastnikiem kontraktu ważnego do 30 czerwca 2025 roku.

Kwota transferu wyniesie 15 milionów funtów, a więc prawie 18 milionów euro. Blackburn Rovers nie zatrzyma jednak całej tej kwoty. Zgodnie z zawartym wcześniej porozumieniem część z niej trafi do Newcastle United.

Armstrong, w przeszłości młodzieżowy reprezentant Anglii, jest wychowankiem Newcastle. „Sroki”, w barwach których rozegrał 17 meczów, regularnie wypożyczały go do innych zespołów, w tym właśnie do Blackburn. Atakujący dołączył do drużyny na początku 2018, a kilka miesięcy później został wykupiony.

Anglik ma za sobą najlepszy sezon w karierze. W jego trakcie zdobył 28 bramek i zaliczył pięć asyst w 40 meczach Championship. Blackburn zajęło piętnaste miejsce w tabeli.

Armstrong jest drugim napastnikiem pozyskanym dzisiaj przez Southampton. Wcześniej klub wypożyczył Armando Broję.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna Chelsea finalizuje pierwszy DUŻY transfer letniego okna OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Eden Hazard odchodzi z Realu Madryt OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Ruch Chorzów wraca do Ekstraklasy! OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG OFICJALNIE: Lionel Messi odchodzi z PSG Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Eden Hazard jeszcze nigdy nie był tak blisko opuszczenia Realu Madryt Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Zlatan Ibrahimović odchodzi z Milanu Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie Jacek Magiera wybrał klub. Jest porozumienie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy