Adam Buksa może zmienić klub. Jeden kierunek wykluczony

2024-05-15 20:12:05; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Adam Buksa może zmienić klub. Jeden kierunek wykluczony Fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Reşat Can Özbudak [Twitter] | Ertan Süzgün [Twitter]

Adam Buksa nie będzie kontynuował przygody w Antalyasporze - wynika z doniesień między innymi Reşata Cana Özbudaka.

Adam Buksa trafił do Antalyasporu poprzedniego lata na zasadzie wypożyczenia z RC Lens. Doszło do tego po kompletnie nieudanym dla polskiego napastnika sezonie we Francji. W jego trakcie stracił on wiele miesięcy z powodu kontuzji kostki oraz stawu skokowego.

Nad Bosforem 27-latkowi idzie nieźle. W 31 występach zdobył 15 bramek i znajduje się w czubie klasyfikacji strzelców, której z 23 trafieniami na koncie przewodzi Mauro Icardi z Galatasaray.

Antalyaspor ma opcję wykupu piłkarza za cztery miliony euro. Prawdopodobnie jest ważna do maja. Z informacji przekazanych przez Reşata Cana Özbudaka wynika jednak, że nie zostanie aktywowana.

Nieco więcej szczegółów przekazał Ertan Süzgün, którego zdaniem to Buksa wraz ze swoim otoczeniem wniósł o nieaktywowanie klauzuli. Jeżeli to prawda, wszystko wskazuje na to, że chciałby po prostu kontynuować karierę gdzieś indziej.

„Niektóre kluby z MLS wykazują duże zainteresowanie Buksą. Lens jest skłonne go sprzedać w przypadku pojawienia się atrakcyjnej oferty” - dodał turecki dziennikarz.

Buksa już grał w Stanach Zjednoczonych przed trafieniem do Lens. Jako zawodnik New England Revolution strzelił 35 goli w 73 spotkaniach.