Adam Hložek zdecydowany na grę w Bundeslidze. Nieudana próba przejęcia napastnika przez Sevillę

Adam Hložek zdecydowany na grę w Bundeslidze. Nieudana próba przejęcia napastnika przez Sevillę fot. Sparta Praga
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Matteo Moretto | Fabrizio Romano

Sevilla próbowała na ostatniej prostej przejąć Adama Hložka z rąk Bayeru Leverkusen. 19-letni zawodnik jest już jednak zdecydowany na grę w Niemczech i wkrótce przejdzie testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z nowym pracodawcą - poinformowali Matteo Moretto i Fabrizio Romano.

Utalentowany napastnik ma za sobą bardzo udane sezony spędzone w szeregach Sparty Praga. Z tego też względu zainteresowanie jego usługami zaczęła przejawiać pokaźna liczba czołowych europejskich zespołów.

Spośród nich najbardziej przekonujący okazał się Bayer Leverkusen, który ustalił wszelkie warunki dotyczące realizacji transferu z udziałem Adama Hložka.

Mimo to klub z Bundesligi nie mógł czuć się pewnych swego, ponieważ na ostatniej prostej do walki o podpis 19-letniego zawodnika włączyła się jeszcze Sevilla.

Matteo Moretto i Fabrizio Romano przekonują, że spóźniona ofensywa ekipy z Andaluzji zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ reprezentant Czech jest już zdecydowany na kontynuowanie kariery w Bayerze Leverkusen, gdzie ma przejść obligatoryjne testy medyczne w najbliższych dniach. Potem podpisze umowę do 30 czerwca 2027 roku.

Drugi z wymienionych dziennikarzy poddaje jednak w wątpliwość pobicie rekordu sprzedażowego z ligi naszych południowych sąsiadów, ponieważ uważa, że Sparta Praga zarobi na jego odejściu 13 milionów euro i zagwarantuje sobie otrzymanie 30 procent z sumy ewentualnej następnej sprzedaży.

Z kolei Patrick Berger z Sport1 jest zdania, że kwota transferu Hložka zamknie się w granicach 22 milionów euro, czym przebiłaby rekordową transakcję z udziałem Tomáša Součka, za którego West Ham United zapłacił Slavii Praga nieco ponad 16 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Koszmarny wieczór Antonio Adána. Fatalny błąd przy golu, a później czerwona kartka [WIDEO] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Inter Mediolan - FC Barcelona [OFICJALNIE] Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Dwie nowe propozycje dla Houssema Aouara Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Trzy opcje na kontynuowanie kariery przez Lionela Messiego. Dwa potencjalne kierunki transferu Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Ważna informacja dotycząca Leo Messiego. „1 lipca 2023 roku będzie piłkarzem tego klubu” Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Julen Lopetegui coraz bliżej zmiany klubu. Słowne porozumienie Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League Newcastle United nie było pierwsze. Saudyjczycy mogli przejąć udziały w innym klubie z Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy