Adam Ounas wraca do Francji. Jest porozumienie

Adam Ounas wraca do Francji. Jest porozumienie fot. OGC Nice
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Gianluca Di Marzio

Lille OSC osiągnęło porozumienie z SSC Napoli w sprawie sprowadzenia Adama Ounasa, informuje Gianluca Di Marzio.

Neapolitańscy działacze byli ostatnio bardzo zajęci, choć niekoniecznie wzmacnianiem drużyny, a sprzedażami. Na finiszu okna transferowego udało się sfinalizować sprzedaż Fabiána Ruiza do Paris Saint-Germain, ale na tym negocjacje z Francuzami się nie skończyły. Równolegle swoje rozmowy prowadziło bowiem Lille OSC, które wzięło na celownik Adam Ounasa.

Kontrakt 25-latka wygasa po zakończeniu sezonu, dlatego strony uznały, że nadszedł czas, by się rozstać. Gianluca Di Marzio informuje, że kluby osiągnęły już porozumienie, zatem piłkarzowi pozostaje już tylko przejść testy medyczne i podpisać umowę z nowym pracodawcą.

„Azzurri” mają zarobić na tej transakcji około czterech milionów euro. Ponadto w umowie zapisana może zostać klauzula o procencie z ewentualnego następnego transferu zawodnika.

Dla Adama Ounasa będzie to powrót na francuskie boiska. Skrzydłowy reprezentuje na arenie międzynarodowej Algierię, ale urodził się we Francji i tam też rozpoczynał swoją przygodę z piłką. Swego czasu bronił nawet barw młodzieżowej reprezentacji „Trójkolorowych”.

Jest wychowankiem Tours FC, grał również w kilku innych akademiach. Do profesjonalnej piłki wchodził jednak już w Girondins de Bordeaux. Tam wypatrzyło go SSC Napoli, który wykupiło go w 2017 roku. Po drodze gracz przechodził na wypożyczenia do OGC Nice, Cagliari oraz Crotone.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu David de Gea jest otwarty na transfer do tego klubu Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy