Adebayor chciał wrócić z Paragwaju do Togo. Utknął na kwarantannie w Beninie...

Adebayor chciał wrócić z Paragwaju do Togo. Utknął na kwarantannie w Beninie... fot. Emmanuel Adebayor [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Club Olimpia | Tigo Sports

Emmanuel Adebayor nie popisał się zbyt odpowiedzialnym zachowaniem i w ramach kary będzie musiał odbyć przymusową dwutygodniową kwarantannę.

Doświadczony napastnik nie narzekał na brak zainteresowania swoją osobą po rozstaniu z tureckim Kayserisporem i spośród licznie otrzymanych ofert zdecydował się dość niespodziewanie przystać na tą zaproponowaną mu przez paragwajski Club Olimpia.

36-latek z miejsca stał się jednym z ulubieńców miejscowych kibiców, ale do tej pory nie wyróżnił się niczym szczególnym w barwach ekipy z Asunción poza otrzymaniem czerwonej kartki w trakcie spotkania przeciwko Defensa y Justicia (2:1) w fazie grupowej Copa Libertadores.

W ostatnich dniach znów zrobiło się trochę głośniej o Togijczyku za sprawą jego nieodpowiedzialnego zachowania. Wszystko zaczęło się dość niewinnie od angażowania się piłkarza w akcję #QuedateEnCasa (#ZostańWDomu) za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.

Napastnik, niedługo po upublicznieniu stosownych zdjęć ze wspomnianym hasztagiem, zwrócił się jednak z prośbą do władz Club Olimpia o udzieleniu mu zgody na powrót do Togo, gdzie chciałby ten trudny dla wszystkich czas spędzić z rodziną.

Przedstawiciele zespołu odradzali 36-latkowi odbycie tak dalekiej podróży w obliczu panującej epidemii koronawirusa i zachęcali go do pozostania w Paragwaju do momentu unormowania się sytuacji.

Doświadczony zawodnik postawił ostatecznie na swoim i uzyskał stosowną zgodę od ekipy z Asunción, ale nie był w stanie polecieć bezpośrednim lotem do Togo i zdecydował się udać w podróż do sąsiadującego z jego krajem Beninu, skąd miał sobie załatwić inny transport do domu.

Na lotnisku spotkała go jednak niemiła niespodzianka ze strony tamtejszych władz, które poinformowały go, że w związku z pandemią będzie musiał poddać się przymusowej dwutygodniowej kwarantannie i dopiero po jej zakończeniu otrzyma zgodę na opuszczenie Beninu.

Adebayor był wyraźnie zaskoczony takim obrotem sprawy i chciał w inny sposób uzyskać pozwolenie na wyjazd do Togo, ale nie zdołał nic wskórać, dlatego najbliższe kilkanaście dni spędzi w jednym z tamtejszych hoteli.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków: Stefan Savić, czyli boiskowy lider Wisła Kraków: Stefan Savić, czyli boiskowy lider POTWIERDZONE: Eric García chce odejść z Manchesteru City POTWIERDZONE: Eric García chce odejść z Manchesteru City Krzysztof Piątek do Fiorentiny?! Temat aktualny Krzysztof Piątek do Fiorentiny?! Temat aktualny Willian w pełni dogadany z Arsenalem Willian w pełni dogadany z Arsenalem OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Janusz Gol odchodzi z Cracovii OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Alexis Sánchez w Interze Mediolan już definitywnie OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem! OFICJALNIE: Wilczek ponownie w Danii. Kontrowersyjny transfer stał się faktem!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy