Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego

Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego fot. Massimo Paolone/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CIES

Harry Kane znalazł się na czele zestawienia CIES Football Observatory pod względem posiadania najlepszego wykańczania akcji. W rankingu został też uwzględniony Robert Lewandowski. Przegrywa on jednak na tym polu rywalizację z wieloma graczami. Wśród nich jest Adrian Benedyczak.

Analitycy CIES, w oparciu o dane z Wyscout, na temat liczby oddanych strzałów i zdobytych bramek w bieżącym sezonie, sporządzili listę zawodników dysponujących najlepszym wykończeniem.

Jego wskaźnik oblicza się, mnożąc liczbę bramek zdobytych w lidze krajowej w ciągu 90 minut przez współczynnik konwersji oddanych strzałów. Wynik jest ustalany na podstawie poziomu sportowego rozegranych meczów (jako procentowa różnica w stosunku do średniej ogólnej).

Spośród nich zdecydowaną przewagę nad konkurentami osiągnął Harry Kane z Bayernu Monachium z indeksem 0,533 za zdobywanie średnio 1,57 bramki na mecz i współczynnikiem konwersji na poziomie 37 procent w stosunku liczby do oddanych strzałów.

Za jego plecami panuje już spory ścisk, ponieważ detale decydują o tym, że na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Santiago Giménez z Feyenoordu Rotterdam (index 0,361 za zdobywanie średnio 1,4 bramki na mecz i współczynnikiem konwersji na poziomie 33 procent w stosunku liczby do oddanych strzałów) oraz Jude Bellingham z Realu Madryt (index 0,355 za zdobywanie średnio 0,98 bramki na mecz i współczynnikiem konwersji na poziomie 37 procent w stosunku liczby do oddanych strzałów).

Piłkarze dysponujący najlepszym wykończeniem

W zestawieniu CIES uwzględniony został także Robert Lewandowski, ale na jednej z dalszych lokat (index 0,153 za zdobywanie średnio 0,68 bramki na mecz i współczynnikiem konwersji na poziomie 23 procent w stosunku liczby do oddanych strzałów).

Z tego powodu snajper Barcelony dysponuje na podstawie zgromadzonych danych gorszym wykończeniem od Adriana Benedyczaka z Parmy (index 0,179 za zdobywanie średnio 0,78 bramki na mecz i współczynnikiem konwersji na poziomie 35 procent w stosunku liczby do oddanych strzałów) oraz dwóch przedstawicieli Ekstraklasy - Afimico Pululu z Jagiellonii Białystok (index 0,173 za zdobywanie średnio 0,73 bramki na mecz i współczynnikiem konwersji na poziomie 38 procent w stosunku liczby do oddanych strzałów) oraz Iłly Szkuryn ze Stali Mielec (index 0,169 za zdobywanie średnio 0,61 bramki na mecz i współczynnikiem konwersji na poziomie 44 procent w stosunku liczby do oddanych strzałów).

Wymieniona trójka jest pod tym względem lepsza nie tylko od etatowego reprezentanta Polski, ale też od takich gwiazd, jak Ciro Immobile, Heung-Min Son, Mauro Icardi, Álvaro Morata czy Cristiano Ronaldo.

Pełne zestawienie dostępne - TUTAJ.

Piłkarze dysponujący najlepszym wykończeniem - pięć topowych lig

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy