Adrian Mierzejewski łączony z kilkoma klubami

Adrian Mierzejewski łączony z kilkoma klubami fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sebastian Staszewski I Interia

Adrian Mierzejewski cały czas może zmienić klub - pisze Sebastian Staszewski na łamach Interii.

W kierunku piłkarza Chongqing Lifan spogląda parę klubów. Do niedawna bardzo zainteresowany ściągnięciem go do siebie był Damac FC z Arabii Saudyjskiej. Teraz wydaje się, że jeśli 41-krotny reprezentant Polski zmieni barwy, to raczej wewnątrz Chin.  

Jak podaje Staszewski, Mierzejewskim interesują się Shanghai Greenland Shenhua, Changchun Yatai (beniaminek Chinese Super League, w którym Polak już kiedyś występował) i jeszcze jeden klub z czołówki chińskiej ekstraklasy, a także ekipa z tamtejszego drugiego szczebla.  

Według powyższego źródła bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest roczne wypożyczenie Mierzejewskiego. Chongqing Lifan boryka się z problemami finansowymi i przejęcie części pensji 34-letniego ofensywnego pomocnika przez inny klub będzie dla niego na rękę.  

Mierzejewski, który oprócz Ekstraklasy występował również w Turcji, Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Australii, trafił do Chin w 2018 roku. Jego dotychczasowy bilans w Chinese Super League to 63 mecze, 15 bramek i 26 asyst. Drugą część poprzedniego roku spędził on na wypożyczeniu w Guangzhou R&F.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Matthijs de Ligt opuści Juventus? Mino Raiola zasiał ziarno niepewności Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Derby County na skraju upadku. Prowadzonemu przez Wayne'a Rooneya zespołowi grozi teraz odjęcie nawet... 21 punktów [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Wisła Kraków: Adrián Guľa po bolesnej porażce z Lechem Poznań Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer Raheem Sterling na wylocie z Manchesteru City?! Możliwy hitowy zimowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy