Adrian Siemieniec po wyeliminowaniu Korony Kielce. „Nie przypominam sobie meczu z taką dramaturgią” fot. FotoPyK
Dawid Basiak
Źródło: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok dopiero po dogrywce wygrała 2:1 z Koroną Kielce i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Spotkanie skomentował szkoleniowiec białostockiego zespołu, Adrian Siemieniec.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku był zespół Jagiellonii Białystok, która na ten moment w ligowej tabeli zajmuje pozycję lidera.

Po drugiej stronie barykady znalazła się walcząca o utrzymanie Korona Kielce, która mimo niskiej lokaty wielokrotnie pokazywała, że potrafi podjąć rękawice nawet z tymi lepszymi zespołami.

Niespodziewanie jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, a wszystko to za sprawą gola w 58. minucie, którego autorem został Martin Remacle.

Do wyrównania doprowadził piłkarz Jagiellonii, Afimico Pululu, który finalnie został bohaterem swojej drużyny zdobywając również zwycięską bramkę w ostatniej minucie dogrywki.

Mimo, że wynik został rozstrzygnięty dopiero po dogrywce, to zadowolenia ze swojego zespołu po końcowym gwizdku nie krył trener białostockiego zespołu, Adrian Siemieniec.

- Duże brawa i gratulacje dla mojego zespołu za to bardzo ważne zwycięstwo. Ten pojedynek kosztował nas wiele determinacji i zaangażowania. Włożyliśmy w to spotkanie na prawdę sporo serducha. Jednak jeśli stawką jest półfinał Pucharu Polski, nie mogło być inaczej. Wielkie brawa za wyszarpanie tej wygranej w ostatnich minutach. Mamy mało czasu na odpoczynek, bo trzeba się przygotować do meczu w Zabrzu - powiedział.

32-latek pochwalił również drużynę rywala oraz przyznał, że spotkanie to kosztowało jego podopiecznych bardzo dużo wysiłku.

- Za mojej kadencji nie przypominam sobie meczu z taką dramaturgią. To było dla nas bardzo trudne wyzwanie. Muszę tutaj oddać wielki szacunek dla zespołu Korony Kielce. Narzucili wielką intensywność i to kilka dni po bardzo wymagającym spotkaniu z Legią Warszawa. Pokazali kielecki charakter. To też dobrze świadczy o nich i o ich przygotowaniu - oznajmił.

Na ten moment Jagiellonia zajmuje pierwszą lokatę w ligowej tabeli, a najbliższe spotkanie podopieczni trenera Siemieńca rozegrają w sobotę 2 marca z Górnikiem Zabrze.