Afellay na celowniku Borussii Dortmund?

Afellay na celowniku Borussii Dortmund?
Maciej Zaremba
Maciej Zaremba
Źródło: Fussballtransfers

Sytuacja Ibrahima Afellaya w FC Barcelonie nie jest dobra. Holender nie może liczyć na regularną grę, dlatego najchętniej zmieniłby otoczenie.

Borussia Dortmund ma bardzo ambitne plany na nowy sezon. Podopieczni Jurgena Kloppa chcą znów stoczyć walkę o mistrzowską paterę z Bayernem Monachium i obronić Puchar Niemiec zdobyty w poprzednim sezonie. Mistrzowie Niemiec chcą również dobrze zaprezentować się na międzynarodowej arenie - ich celem jest wyjście z grupy Ligi Mistrzów. 

Hiszpańskie media informują, że Katalończycy otrzymali ofertę wypożyczenia Afellaya do Dortmundu. Zainteresowanie 26-latkiem wyrażają równiez kluby z Holandii i Anglii, jednak to niemiecki klub ma największe szanse na transfer. Kontrakt reprezentanta Holandii z FC Barceloną trwa do 2015 roku. 

Czy utalentowany Holender wzmocni Borussie Dortmund, która chce powalczyć na wszystkich trzech frontach? Pewnym jest, że do takiego zadania potrzebna jest szeroka kadra, a Afellay niewątpliwie dodałby jakości drużynie Mistrza Niemiec. 

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy