Agent Francka Kessié’ego ucina spekulacje. „On się nigdzie nie rusza”

Agent Francka Kessié’ego ucina spekulacje. „On się nigdzie nie rusza” fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Mundo Deportivo

Franck Kessié nie pełni zdecydowanie kluczowej roli w układance Xaviego. Styl gry Iworyjczyka niekoniecznie korensponduje z filozofią Barcelony, co podkreślano jeszcze przed transferem. 25-latek nie zamierza jednak tak łatwo się poddać, o czym poinformował jego agent.

Środkowy pomocnik, który przez lata napędzał swą markę na włoskich boiskach, opuścił po ponad siedmiu latach Półwysep Apeniński, zamieniając go na Iberyjski. Tam w ramach wolnej transakcji nawiązał współpracę z 26-krotnymi mistrzami kraju – FC Barceloną.

Trudno nazwać początki Kessié’ego na Camp Nou udanymi. Piłkarz pełni u Xaviego rolę jedynie etatowego zmiennika, co raczej nie pokrywa się z oczekiwaniami zawodnika.

25-latek wystąpił do tej pory w siedmiu z 12 meczów LaLigi, dokładając do tego pięć spotkań w Lidze Mistrzów. W tym czasie przebywał na murawie zaledwie przez niecałe 420 minut.

Nieciekawa sytuacja byłej gwiazdy AC Milanu narodziła plotki i spekulacje. Te orbitowały głównie wokół chęci powrotu do Włoch, nawet w najbliższym zimowym oknie transferowym. Wedle doniesień, „Duma Katalonii” wcale nie wykluczała takiej możliwości.

Głos w sprawie zabrał agent reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej, George Atangana. Francuz zapewnił, że jego klient skupia się w pełni na katalońskiej drużynie, walcząc na treningach o więcej szans.

- To fake news, całkowicie nieprawdziwy. Franck jest bardzo szczęśliwy w Barcelonie. Jest w klubie dopiero od kilku miesięcy i wciąż jest w trakcie procesu adaptacji do zespołu i nowego stylu gry, odmiennego od wszystkich, z którymi miał do czynienia - skomentował 34-latek w rozmowie z „Mundo Deportivo”.

- Będzie nadal pracował, aby zasłużyć na miejsce w zespole. Nie jest zawodnikiem, który łatwo się poddaje. Latem miał inne oferty, ale marzył o Barcelonie. On się nigdzie nie rusza - dodał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Bartosz Białek nie przekonał. Musi szukać nowego klubu Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni Lionel Messi z wyznaczonym deadline'em. Wtedy wszystko się wyjaśni José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam José Mourinho: Niczego przed klubem nie ukrywam

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy