Agent Zaniolo: Nicolò przypomina mi Gascoigne’a. To rzadki towar we Włoszech!

Agent Zaniolo: Nicolò przypomina mi Gascoigne’a. To rzadki towar we Włoszech! fot. AS Roma
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Latem Nicolò Zaniolo łączony był z wieloma klubami, w tym z Tottenhamem Hotpsur. Zainteresowanie „Kogutów” w ostatnim wywiadzie potwierdził agent zawodnika, przy okazji porównując go do Paula Gascoigne’a.

Po rozczarowującym sezonie wielu piłkarzy „Wilków” nosiło się z zamiarem zmiany pracodawcy. Byli też tacy, których przez niemal całe lato kuszono ofertami. W tym gronie znalazł się 20-letni obiecujący pomocnik pożądany m.in. przez Juventus, Real Madryt czy Tottenham Hotspur.

Ta ostatnia ekipa była bardzo zdeterminowana, aby pozyskać dwukrotnego reprezentanta Włoch, lecz finalnie przedłużył on swój kontrakt z Romą i tym samym uciął spekulacje. Gdy już do tego doszło, a sezon ruszył z kopyta, agent zawodnika postanowił uchylić rąbka tajemnicy i tym samym opowiedzieć o zainteresowaniu „Kogutów”.

– Zaniolo odnowił kontrakt z Romą, gdzie czuje się doskonale. Niemniej, przez pewien czas cieszyliśmy się zainteresowaniem finalisty Ligi Mistrzów. Poważne zakusy ze strony tego klubu pokazuje jedynie, jak dobry miał on sezon. „Koguty” sporo myślały o Nicolò i poświęcały mu najwięcej uwagi spośród innych ekip, w tym tych z Premier League. Mogę potwierdzić, że tylko Tottenham przeprowadził niezwykle szczegółową analizę pod kątem transferu. Tak było przed sprowadzeniem Giovaniego Lo Celso – powiedział Claudio Vigorelli.

Przedstawiciel Nicolò Zaniolo przy okazji rozmowy z „Daily Mail” nie omieszkał porównać swojego klienta do Paula Gascoigne’a, a więc byłego piłkarza Tottenhamu Hotspur.

– Łączą ich cechy fizyczne, ale Zaniolo ma o wiele łagodniejszy charakter. Obecnie Fonseca wystawia go na pozycji rozgrywającego, gdzie ma pełną swobodę. W przyszłości może stać się taki jak Gascoigne siejący spustoszenie dzięki swojej technice i jakości. To rzadki towar we Włoszech, bowiem oprócz kreatywności Nicolò jest także silny i szybki – zaznaczył.

20-latek na Stadio Olimpico przybył latem zeszłego roku. Obecnie może się on pochwalić 38 występami okraszonymi sześcioma trafieniami i dwoma asystami.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Awantura po meczu Lyonu. Depay stanął w obronie Marcelo [WIDEO] Liga Mistrzów: Awantura po meczu Lyonu. Depay stanął w obronie Marcelo [WIDEO] Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?! Mertens na wylocie z Napoli. Skończy się zaskakującym transferem?! Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Manchester United otwarty na sprzedaż Pogby?! Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League Ancelotti rozchwytywany. Włoch może błyskawicznie zaliczyć miękkie lądowanie w Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy