Ajax Amsterdam chce zatrzymać w drużynie Briana Brobbeya

Ajax Amsterdam chce zatrzymać w drużynie Briana Brobbeya fot. Christophe Saidi/SIPA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Fabrizio Romano [Twitter]

Ajax Amsterdam zamierza przekonać swojego wychowanka Briana Brobbeya do pozostania w drużynie przynajmniej na kolejny sezon - poinformował Fabrizio Romano.

Tegoroczna kampania utalentowanego napastnika została podzielona na dwa rozdziały. Do końca grudnia ubiegłego roku 20-latek ogrywał się w Bundeslidze, jednak nie dostawał wiele czasu na grę od ówczesnego trenera Jesse'ego Marscha.

Później Domenico Tedesco, następca amerykańskiego menedżera, dał zielone światło Brobbey'owi na opuszczenie pierwszego zespołu na okres tymczasowy. W styczniu został więc wypożyczony do Ajaksu, gdzie kształtował swój potencjał jako nastolatek.

U Erika ten Haga gracz środka ataku częściej dostawał szanse na zademonstrowanie swoich umiejętności. Tylko w Eredivisie strzelił on sześć goli w 10 spotkaniach, zwykle występując jako zmiennik. Statystyki mogły wyglądać jeszcze lepiej, gdyby nie wcześniej odniesiona kontuzja więzadeł wewnętrznych w kolanie.

Jak poinformował włoski dziennikarz Ajax niedawno zainicjował rozmowy w sprawie przedłużenia opcji wypożyczenia. Sezon powoli dobiega końca, a świeżo upieczony mistrz Holandii chce dopiąć większość spraw związanych z transferami przed przygotowaniami do następnej kampanii.

Jeszcze w marcu dyrektor sportowy RB Lipsk Oliver Mintzlaff zachowywał wstrzemięźliwość wobec pozbywania się Holendra. Na koniec dodał jednak, że dyskusje na temat jego przyszłości rozpoczną się po zakończeniu rozgrywek.

Pozostanie Briana Brobbeya na Johan Cruijff ArenA wydaje się całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że w Lipsku konkurencja o miejsce na jego pozycję jest naprawdę spora. Tam w linii ataku często operują bardziej doświadczeni André Silva i Yussuf Poulsen.

Może się okazać, że w Ajaksie poważne zamiary wobec zawodnika będzie miał nowy szkoleniowiec Alfred Schreuder. Szanse na częstszą grę w pierwszej jedenastce mogą wzrosnąć, jeśli klub dopnie sprzedaż bramkostrzelnego Sébastiena Hallera, którego chce Borussia Dortmund.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy