Ajax Amsterdam: Noa Lang z debiutanckim hat-trickiem. Pierwszy takich występ od sześćdziesięciu lat! [WIDEO]

Ajax Amsterdam: Noa Lang z debiutanckim hat-trickiem. Pierwszy takich występ od sześćdziesięciu lat! [WIDEO]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | OptaJohan

Ajax Amsterdam zaprezentował światu swoją nową wschodzącą gwiazdę. Noa Lang pojawił się po raz pierwszym w wyjściowym składzie holenderskiego zespołu i od razu przeszedł do historii za sprawą trzech strzelonych bramek.

Wysłannicy popularnych „Godenzonen” słyną ze znakomitego oka do wyłapywania zdolnych dzieciaków i sprowadzania ich do klubu, gdzie następnie przechodzą przez poszczególne etapy szkolenia, aby finalnie trafić do kadry pierwszej drużyny.

Trzeba przyznać, że wielu obiecującym zawodnikom nie udaje się z różnych względów przebrnąć pełnej ścieżki rozwoju w Ajaksie i spełnić marzenia o grze w seniorskiej ekipie z Amsterdamu. Tej sztuki dokonują nie tylko jedynie najzdolniejsi, ale i ci wykazujący się olbrzymią determinacją, którzy mierzą znacznie wyżej i chcą zostać zostać jednymi z najlepszych w swoich fachu na całym świecie.

Zadatki na zostanie takim właśnie piłkarzem ma Noa Lang. Utalentowany skrzydłowy domagał się już od pewnego czasu otrzymania prawdziwej szansy w szeregach „Godenzonen” i doczekał się jej w spotkaniu 15. kolejki Eredivisie przeciwko Twente (5:2), w którym to Erik ten Hag postanowił wystawić 20-letniego zawodnika w wyjściowym składzie prowadzonego przez siebie zespołu.

Młodzieżowy reprezentant Holandii zaliczył w przeszłości już kilka gier w barwach Ajaksu, ale dopiero we wspomnianym spotkaniu zobaczył po raz pierwszy swoje nazwisko na liście piłkarzy wytypowanych do gry od początku meczu, a ten nie układał się po myśli Langa i jego kolegów, ponieważ ekipa z Enschede dość szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie.

Jednokrotny mistrz kraju nie zdołał go jednak utrzymać do ostatniego gwizdka sędziego i to w dużej mierze przez osobę 20-letniego skrzydłowego, który w dalszym fragmencie spotkania aż trzykrotnie wpisał się na listę strzelców i tym samym wyrównał wyczyn Henka Groota, który popisał się identyczną liczbą goli zdobytą w swoimi pierwszym występie w wyjściowym składzie Ajaksu w... 1959 roku.

Utalentowany zawodnik pokazał takim występem, że Erik ten Hag może na niego liczyć w dalszej części sezonu i niewykluczone, że szkoleniowiec zacznie teraz częściej korzystać z jego usług.

Warto także dodać, że poza nim na listę strzelców w tym pojedynku dwukrotnie wpisał się doświadczony Klaas-Jan Huntelaar.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] Robert Lewandowski reaguje na artykuł „Der Spiegel”. Polak wydał obszerne oświadczenie [OFICJALNIE] CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje CONMEBOL odwoła marcowe mecze eliminacji Mistrzostw Świata? Wszystko na to wskazuje OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji OFICJALNIE: Szymon Marciniak sędzią hitowego meczu w Grecji Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego Leicester City blisko transferu napastnika. Ma być długoterminowym następcą Vardy'ego U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] U-21: Zagraniczne powołania do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! OFICJALNIE: Rúben Amorim z nową umową w Sportingu. Cóż za klauzula! Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Poznaliśmy drugiego sparingpartnera przed EURO 2020 [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy