Ajax Amsterdam wykorzysta odejście Jürgena Kloppa? Może sięgnąć po jego asystenta

2024-02-27 21:25:03; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Ajax Amsterdam wykorzysta odejście Jürgena Kloppa? Może sięgnąć po jego asystenta
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Graeme Bailey

Po zakończeniu sezonu Ajax Amsterdam będzie miał nowego szkoleniowca. Może nim zostać Pepijn Lijnders, dotychczasowy asystent Jürgena Kloppa w Liverpoolu - podaje Graeme Bailey.

Ajax Amsterdam wyraźnie rozczarowuje w tym sezonie. „Die Joden” w sezonie 2022/2023 utracili mistrzostwo Holandii na rzecz Feyenoordu, a w aktualnie trwające rozgrywki wszedł bardzo źle, w pewnym momencie zajmował nawet miejsce w strefie spadkowej.

Doprowadziło to do zwolnienia Maurice'a Steijna, który wcześniej wykonywał całkiem dobrą pracę w Sparcie Rotterdam. Na stanowisku szkoleniowca zastąpił go John van 't Ship.

Holender, z kanadyjskim paszportem, prowadził ostatnio kadrę Grecji, a z Ajaksem był już związany wcześniej. Był chociażby asystentem czy trenerem drużyn młodzieżowych. Jako tymczasowy szkoleniowiec poprowadził nawet zespół w ostatnim meczu sezonu 2008/2009.

Po tym sezonie nie będzie mu dane pracować dalej jako opiekun pierwszej drużyny. W ekipie z Amsterdamu ma pozostać w nowej roli. Dlatego władze klubu rozglądają się za nowym trenerem.

Graeme Bailey uważa, że spore szanse na zostanie nim ma Pepijn Lijnders, dotychczasowy asystent Jürgena Kloppa w Liverpoolu.

Posiada on doświadczenie związane z pracą w Holandii. W 2018 roku poprowadził NEC Nijmegen w 22 meczach, osiągał nawet dobre wyniki, ale po zakończeniu sezonu odszedł z klubu na rzecz dołączenia do sztabu Niemca.

Ajax Amsterdam zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli.

Pepijn Lijnders ma dopiero 41 lat, więc ma jeszcze czas na zrobienie kariery jako pierwszy szkoleniowiec. Odejście Jürgena Kloppa z Liverpoolu to idealna okazja do rozpoczęcia samodzielnej pracy.