Ajax finalizuje transfer atakującego. Kluby już dogadane [OFICJALNIE]

Ajax finalizuje transfer atakującego. Kluby już dogadane [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ajax

Ajax poinformował o dojściu do porozumienia z FC Kopenhaga w sprawie transferu Mohameda Daramy'ego.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez amsterdamczyków, porozumienie osiągnięto na poziomie 12 milionów euro. Kwota transferu będzie mogła wzrosnąć jeszcze o milion z tytułu bonusów.

Ajax zaznaczył, że formalnie nie doszedł jeszcze do konsensusu z samym zawodnikiem, ale biorąc pod uwagę opublikowanie oświadczenia, wydaje się to wyłącznie formalnością.

Rodzice Daramy'ego pochodzą ze Sierra Leone, ale on sam urodził się w Danii i reprezentował barwy tego kraju na poziomie U-19 oraz U-21. 19-letni atakujący od dłuższego czasu szkoli się w Kopenhadze i ma już na koncie 92 występy w jej pierwszym zespole. Zdobył 17 bramek, do których dorzucił 10 asyst.

Utalentowany zawodnik, którego transfer wpisuje się w filozofię Ajaksu, może grać zarówno na środku ataku, jak i obu skrzydłach.

Amsterdamczycy jako mistrzowie Holandii zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Ajax zaprezentował trzecią koszulkę na sezon 2021/2022. To najlepiej sprzedający się trykot w historii klubu [WIDEO]

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Lista wszystkich piłkarzy łączonych ze „Srokami” Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Legia Warszawa z decyzją w sprawie przyszłości Czesława Michniewicza Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Wielki skandal na Słowacji. Mecz Spartak Trnawa - Slovan Bratysława przerwany przez bójkę kibiców [WIDEO] Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Sergio Reguilón o przerwaniu meczu Newcastle United - Tottenham. „Piłka nożna nie jest najważniejsza” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Czesław Michniewicz po porażce Legii Warszawa z Lechem Poznań. „Jest element, którego nie da się wytrenować” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Lech Poznań: Maciej Skorża sprowokował Czesława Michniewicza. „Zastosowałem pewną grę przed meczem” Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO] Eredivisie: Chwile grozy podczas fety kibiców Vitesse [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy