Ajax finalizuje trzeci letni transfer

Ajax finalizuje trzeci letni transfer fot.
Mateusz Michałek
Źródło: De Telegraaf

Jak podaje „De Telegraaf”, Kjell Scherpen zostanie nowym zawodnikiem Ajaksu.

19-letni bramkarz FC Emmen, podobnie jak Kik Pierie, przechodził w ostatnich dniach testy medyczne w Amsterdamie. Transfer środkowego obrońcy został już potwierdzony. Komunikatu w sprawie golkipera jeszcze się nie doczekaliśmy, ale według „De Telegraaf” jego przenosiny również są przesądzone.

Scherpen jest wychowankiem Emmen. W jego pierwszym zespole zadebiutował w sezonie 2017/2018. W obecnych rozgrywkach zanotował komplet 30 występów w Eredivisie. Zajmujące piętnaste miejsce w tabeli Emmen straciło w nich aż 69 bramek, choć nie jest to wina wyłącznie mierzącego ponad 200 centymetrów wzrostu golkipera.


Ajax widzi w nim duży potencjał. Kwota transferu na pewno nie będzie duża. Kontrakt reprezentanta Holandii do lat 19 z Emmen jest bowiem ważny do 30 czerwca 2020 roku.

Pozyskanie młodego golkipera przez Ajax budzi spore emocje u części kibiców amsterdamskiego klubu. W przeszłości okazywał on bowiem swoją sympatię Feyenoordowi.

Jeśli amsterdamczycy nie potwierdzą w międzyczasie innego transferu, będzie to ich trzecie letnie wzmocnienie. Latem do Ajaksu już na pewno dołączą Răzvan Marin i wspomniany Pierie.


Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy