Ajax pogrążony w chaosie. Następna ważna postać opuszcza Amsterdam [OFICJALNIE]

Ajax pogrążony w chaosie. Następna ważna postać opuszcza Amsterdam [OFICJALNIE] fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Ajax

Po zwolnieniu dyrektora sportowego tym razem ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej Ajaksu ustąpił Pier Eringa.

„Synowie Bogów” zdecydowanie nie przeżywają najlepszego czasu. Klub nie zakwalifikował się do Ligi Mistrzów i po raz pierwszy od dawna nie wygrał Eredivisie. Jednocześnie zespół latem opuściło kilku kluczowych piłkarzy.

Dość równi pochyłej miał kapitan Dušan Tadić, a wraz z nim odeszli Mohammed Kudus, Edson Álvarez, Mohamed Daramy, Jurriën Timber czy Calvin Bassey.

Konsekwencje tego widać gołym okiem. Ajax zajmuje w tabeli ligowej dopiero czternaste miejsce.

Za głównego winowajcę uznano Svena Mislintata, wobec czego dyrektor sportowy został zwolniony.

Minęło kilka dni, a ze stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej ustąpił Pier Eringa.

– Nie jestem głuchy na krytykę i nie jestem ślepy i widzę, w jakiej obecnie sytuacji znajduje się Ajax. Dlatego zdecydowałem się zrobić miejsce dla nowego przewodniczącego – tłumaczył decyzję 62-latek.

Amsterdamczycy działają według jasnego planu. Każda sprzedaż i zakup muszą zostać zaakceptowane nie tylko przez dyrektora generalnego, ale również radę nadzorczą.

Klub jeszcze w kampanii 2018/2019 docierał do półfinału Ligi Mistrzów, eliminując z rozgrywek wielki Real Madryt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy