Akcja Romy przynosi efekty. Dwoje dzieci odnaleziono dzięki... transferom „Giallorossich”

Akcja Romy przynosi efekty. Dwoje dzieci odnaleziono dzięki... transferom „Giallorossich”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: AS Roma | AS

AS Roma przyczyniła się do odnalezienia dwóch zaginionych dzieci.

Chyba już nikomu nie trzeba przedstawiać mediów społecznościowych rzymskiego klubu. W ostatnich latach AS Roma zasłynęła z dość specyficznej treści zamieszczanej choćby na Twitterze, a wiele oficjalnych postów było przedstawianych w humorystyczny sposób. Tak było rok temu, kiedy „Wilki” prezentowały nowych zawodników w stylu „mistrza photoshopa” czy też przy różnych okazjach, gdy admini w uszczypliwy sposób komentowali z oficjalnego konta Romy różne sytuacje.

Takie działania przyniosły profilom rzymian wielkie zainteresowanie i to nie tylko wśród kibiców drużyny. Roma postanowiła zatem to wykorzystać i na początku okna transferowego ogłosiła, że nawiązała współpracę z kilkoma organizacjami, które zajmują się poszukiwaniem zaginionych dzieci. Każdy oficjalny komunikat w sprawie zakupu piłkarza okraszony był filmikiem przedzielonym na pół - po lewej stronie widzieliśmy standardowy filmik prezentacyjny, natomiast po prawej widniały wizerunki zaginionych dzieci z różnych rejonów świata. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj - https://transfery.info/aktualnosci/piekna-kampania-romy-mistrzowie-social-mediow-pomagaja-odnalezc-zaginione-dzieci/126165.

Koniec okna oznacza czas podsumowań, a ten jest dość satysfakcjonujący. Otóż okazuje się, że dzięki kampanii udało się odnaleźć dwoje dzieci. W sierpniu znaleziono nastoletnią dziewczynę w Londynie, a ostatnio odnalazł się dziewięcioletni chłopiec z Belgii. W filmikach Romy znalazło się oczywiście więcej wizerunków dzieci, ale i wyjaśnienie losów tej dwójki niezmiernie cieszy zarówno Romę, jak i organizacje, które nawiązały z nią współpracę.

Dyrektorzy ekipy ze Stadio Olimpico wyjaśniają, że akcję już teraz można uznać za duży sukces. Każdy post z ogłoszeniem transferu sięgał swoim zasięgiem do około miliona użytkowników, głównie w takich krajach jak Włochy, USA, Anglia, Argentyna, Kanada, Kenia czy Albania. Dzięki temu znacząco udało się powiększyć teren poszukiwań zaginionych dzieci, a nawet jeśli nie wszystkie jeszcze odnaleziono, i tak udało się w znacznym stopniu nagłośnić skalę problemu.

Okno transferowe zostało zamknięte, ale współpraca będzie nadal obowiązywała. Przedstawiciele organizacji poszukujących dzieci już teraz są zainteresowani poszerzeniem tej działalności i rozmawiają z Romą na temat różnych możliwości dalszej pomocy dzieciom.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych FC Barcelona wynajęła firmę do atakowania własnych piłkarzy, opozycji zarządu i działaczy niepodległościowych Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Letnia rewolucja w Ajaksie. Z klubu może odejść aż dziewięciu zawodników! Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Szymon Marciniak poprowadzi hit Ligi Mistrzów Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy