Akinfenwa z debiutanckim trafieniem w Championship. 38-latek zapewnił wygraną Wycombe Wanderers [WIDEO]

Akinfenwa z debiutanckim trafieniem w Championship. 38-latek zapewnił wygraną Wycombe Wanderers [WIDEO] fot. Wycombe Wanderers
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Adebayo Akinfenwa spełnił jedno ze swoich wielkich marzeń i w meczu 43. kolejki Championship wpisał się na listę strzelców dla Wycombe Wanderers. Trafienie 38-letniego napastnika zapewniło wygraną jego drużynie nad Bristol City (2:1).

Doświadczony zawodnik jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem „The Chairboys” za sprawą swojej nietuzinkowej postury. Dzięki niej jest od kilku lat uznawany przez twórców popularnej gry FIFA za najsilniejszego gracza w wirtualnej rozgrywce.

Na trzecim i czwartym poziomie w Anglii nie przeszkadzała mu ona zbytnio w osiąganiu całkiem przyzwoitych liczb. Ta sytuacja uległa jednak zmianie po zameldowaniu się przez 38-latka po raz pierwszy w karierze na zapleczu Premier League.

Adebayo Akinfenwa nie ukrywał blisko rok temu olbrzymiej radości po wywalczeniu awansu do Championship poprzez pokonanie Oxfordu United w finale play-offów.

Wówczas środkowy napastnik obrał sobie za swój nadrzędny cel zdobycie przynajmniej jednej bramki w tych zmaganiach, ponieważ doskonale zdawał sobie sprawę z faktu, że Wycombe Wanderers ma bardzo niewielkie szanse na utrzymanie się na tym poziomie.

Anglik potrzebował trochę czasu na uzyskanie optymalnej formy i dlatego dopiero w październiku zaczął pojawiać się na rodzimych boiskach. Od tego momentu wystąpił w 33 meczach i dopiero w ostatnim spełnił swoje marzenie za sprawą gola strzelonego z rzutu karnego w pojedynku z Bristol City (wideo od 1:40).

Debiutanckie trafienie zanotowane przez 38-latka ma dla niego szczególny smak, ponieważ może okazać się nie tylko ostatnim w profesjonalnej karierze, ale też zapewniło „The Chairboys” odniesienie dziewiątej ligowej wygranej w sezonie i pozwoliło „czerwonej latarni” Championship przedłużyć jej szanse na utrzymanie na zapleczu Premier League.

Wycombe Wanderers traci sześć punktów do ostatniej bezpiecznej lokaty zajmowanej przez Derby County na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy